Посол Японії передав київській лікарні рентгенівське обладнання

Посол Японії передав київській лікарні рентгенівське обладнання

Фото
1762
Ukrinform
Японія зацікавлена в успішному проведенні реформи системи охорони здоров'я в Україні та буде підтримувати починання у цій сфері.

На цьому наголосив Надзвичайний та повноважний посол Японії в Україні Шигекі Сумі на брифінгу з нагоди передачі рентгенівського обладнання Київській обласній лікарні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Японія дуже зацікавлена у медичному реформуванні і загалом у реформі системи охорони здоров'я в Україні. Я хотів би привітати пані Супрун із тим, що вдалося ухвалити закон щодо реформування медицини. Сподіваємося, що завдяки активності пані Супрун та її команди, а також за нашої підтримки, що полягатиме у постачанні високих технологій до України, вдасться більш успішно провести цю реформу", - сказав Шигекі Сумі.

Японія передала рентгенівське обладнання Київській обласній лікарні/ Фото Данііла Шамкіна

Читайте також: Японія висловила протест Китаю через кораблі біля спірних островів

Він зазначив, що уряд Японії буде підтримувати всі починання у цій сфері в Україні.

У Київській обласній лікарні встановлено сучасний цифровий рентген-апарат у межах програми Офіційної допомоги з метою розвитку від уряду Японії.

Про це на брифінгу сказала в.о  міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це цифровий рентген, найбільш сучасна апаратура, яка існує у світі, - з низькою дозою опромінення, який забезпечує чітке зображення, і це портативне обладнання. Ми багато говоримо про телемедицину, так от зображення з цього апарату можна пересилати через інтернет", - розповіла Супрун.

Вона подякувала уряду Японії за виділений грант на придбання обладнання. Загалом за час дії програми 11 українських лікарень отримали від Японії рентгенівське та ендоскопічне обладнання. Причому медзаклади, для яких закуповувалася апаратура, обирала японська сторона.

Торік Київській обласній лікарні в межах програми уряду Японії було передано ендоскопічне обладнання.

Читайте також: Супрун запевняє, що епідемії кору немає

Медична техніка була поставлена в межах проекту із забезпечення українських лікарень гастроскопами, колоноскопами та рентген-системами за програмою Офіційної допомоги з метою розвитку від уряду Японії, започаткованою у 2014 році. Закупівлі провів японський офіс агенції Crown Agents. Загальна сума гранту становила 3,6 млн американських доларів.

Загалом за час дії програми 11 українських лікарень отримали 6 ендоскопів EVIS EXERA III та 8 рентгенівських систем Toshiba.

Рентген-системи встановлені в Київській, Дніпровській, Запорізькій, Харківській, Житомирській обласних лікарнях і міських районних лікарнях Слов'янська, Маріуполя та Старобільська, Біловодська, Дрогобича. Ендоскопи ж були закуплені для Київської, Рівненської, Чернігівської, Дніпровської Волинської, Житомирської обласних лікарень.

За словами Супрун, кожна лікарня другого рівня в госпітальних округах має бути забезпечена таким обладнанням. Йдеться приблизно про 100 лікарень. Проте кошти на це згідно з концепцією децентралізації мають виділяти місцеві ради, залучати інвестиції під це. Крім того, існує програма Світового банку, за якою були закуплені цифрові мамографи для Львівської області, наголосила Супрун. 

Як відомо, протягом 2017 року японський уряд реалізовував в Україні програму з постачання лікарням рентгенівського обладнання та ендоскопічних систем. Загалом 11 українських лікарень отримали 6 ендоскопів та 8 рентгенівських цифрових апаратів. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-