У Києві проходить Форум національних спільнот

У Києві проходить Форум національних спільнот

3673
Ukrinform
Форум національних спільнот та Всеукраїнський фестиваль "Всі ми діти твої, Україно!", що проходять 18 грудня в Національній опері, покликані продемонструвати згуртованість поліетнічної держави.

На цьому наголосив під час урочистого відкриття Ашот Аванесян - голова Ради національних спільнот України, яка разом з Міністерством культури проводить ці заходи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні ми говоримо, що ми - разом, і всі ми - єдина українська нація, хоч різного національного походження. Ми чітко усвідомлюємо, що без цієї єдності нову, європейську Україну не побудуємо. І такі заходи, як нинішні, сприяють нашому згуртуванню, дають можливість продемонструвати культуру різних етносів”, - сказав Аванесян.

Він нагадав, Рада національних спільнот - це більше 350 організацій, що об'єднують 67 національностей. А загалом 22,5% населення України складають народи різних національностей.

Аванесян нагадав, що такі підсумкові заходи національних спільнот проводяться раз на 5 років.

Водночас голова Асамблеї національностей України Ровшан Тагієв додав, що їхня організація робить багато для допомоги українській армії, сім’ям бійців, а також на міжнародному рівні задля залучення інвестицій.

“Дійсно, ми почуваємо себе українцями. І ми відверто говоримо, що наша країна - це і Крим, і окупована нині частина Донбасу. Ніколи ми не погодимося з окупацією, і на нашому боці - міжнародне право”, - зазначив Тагієв.

Читайте також: Івано-Франківщина влаштує фестивальний січень

За словами першого заступника міністра культури Світлани Фоменко, такі події, як сьогодні, є стверджувальними для нашої єдності, для розмаїття, щоб показати, наскільки ми сильніші разом.

“Ми живемо в дуже важкі часи, часи зовнішніх втручань, коли дехто з наших сусідів хоче вирішувати нашу долю, говорить нам, якою має стати Україна, міркує, чи є в ній толерантність, чи є розмаїття. Тільки разом, тільки об’єднавшись, ми зможемо подолати ті перешкоди, які ми і наша держава маємо сьогодні”, - наголосила Фоменко.

Вона запевнила, що Міністерство культури і надалі буде активно підтримувати подібні заходи.

У заходах беруть участь представники державного управління та керівники національно-культурних громад України, а також майстри мистецтв, художні колективи і солісти етнічних спільнот України. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-