Головну ялинку Києва реставрують після ДТП

Головну ялинку Києва реставрують після ДТП

Укрінформ
Головну ялинку країни на Софійській площі у Києві розпочнуть прикрашати у середу, 13 грудня.

Про це у коментарі Укрінформу розповів організатор зимового містечка і святкових урочистостей на Софійській і Михайлівській площах столиці, керівник проекту Folk Ukraine Ігор Добруцький.

"Ми вибрали у цьому році гарну ялинку, перевізник добросовісно зробив все для того, щоб перевезти її, але в дорозі стався форс-мажор, ДТП, і від цього ніхто не застрахований. Той досвід, який у нас є, адже три роки ми возили самостійно - жодних проблем не було, вони були всі гарні і навіть входили в десятку найкращих європейських ялинок. Так і буде в цьому році. Ми зробимо все, щоб ялинка була гарна, ми спробуємо її відновити", - сказав Добруцький.

За його словами, під час транспортування ялинка зазнала пошкоджень, однак Добруцький наголосив, що для громади і бюджету міста її відновлення нічого не коштуватиме.

"Для громади і для бюджету - це не коштує жодної копійки, тому що всі різдвяно-новорічні свята, які ми проводимо вже четвертий рік поспіль, робляться за рахунок меценатів. Гілки постраждали, ми зараз намагаємося їх відновити, нових гілок немає де взяти, їх можна взяти тільки у Івано-Франківську, бо гілка від такої ялинки має довжину 5-6 метрів... Але ми вже почали її реставрувати", - розповів він.

Добруцький повідомив, що у середу, 13 грудня планують розпочати прикрашати ялинку новорічними іграшками.

Водночас, він зазначив, що у наступні роки не розглядається можливість встановлення у столиці штучної ялинки.

Читайте також: У Києві встановлюють головну ялинку країни

"Мрія нашої організації, щоб у спадок наступним поколінням ми передавали справжню ялинку. У нас є спеціальна програма і ми віримо, що вона вийде на рівні указу Президента, а може, навіть, і закону, щоб кожен українець посадив дві-три ялинки для майбутніх поколінь. Тому ми будемо популяризувати живу, ми будемо все робити, щоб їх більше садили", - сказав Добруцький.

За його словами, вартість штучної ялинки значно перевищує вартість живої - жива ялинка коштує 20-30 тисяч гривень, а штучна 5-7 млн грн. При цьому, для штучної ялинки потрібні кошти на щорічне її зберігання, оренду. "Також через два, три роки її потрібно буде здавати в хімчистку. До того ж, мода постійно змінюється", - додав Добруцький.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-