Кредитну ставку для київських підприємців зменшать до 7,5%

Кредитну ставку для київських підприємців зменшать до 7,5%

806
Ukrinform
Столична влада та Німецько-Український фонд презентували Програму фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва у Києві.

Завдяки коштам із міського бюджету, кредитну ставку для малого та середнього бізнесу в столиці буде знижено до 7,5%. Про це повідомляє інтернет-портал КМДА.

За умовами Програми, 50% процентного навантаження буде знижено коштом КМДА. Процентна ставка за кредитами від банків-партнерів НУФ для київських підприємців буде найнижчою в Україні – на рівні 7,5%. Позику можна отримати у банках-партнерах НУФ, які підписали відповідні договори з НУФ та КМДА.

Перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс зазначив, що зменшення річних за кредитами для малих і середніх підприємств вдвічі (з 15% до 7,5%) сприятиме не лише створенню нових робочих місць і стрімкому зростанню бізнесу, що існує в столиці, але й покращенню умов праці та підвищенню якості послуг шляхом технічної модернізації обладнання.

«Малий та середній бізнес дають значні надходження до місцевого бюджету. Загалом від суб’єктів підприємництва до міського бюджету у минулому році надійшло 19,8 мільярда гривень. Зі свого боку столична влада передбачила на фінансово-кредитну підтримку в міському бюджеті у 2017 році 10 мільйонів гривень, у 2018 планується виділити 20 мільйонів гривень. За рахунок цих коштів для київських підприємців компенсуватиметься 50% номінальної відсоткової ставки, що встановлюється кредитним договором», – розповів заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

Виконавчий директор НУФ Олег Стринжа зауважив, що робота Німецько-Українського фонду спрямована на розширення можливостей доступного кредитування малого та середнього бізнесу.

«Довгострокова співпраця з КМДА дозволила знайти новий кредитний інструмент, знизивши процентні ставки до найнижчого в Україні рівня – 7,5%», – прокоментував Стринжа.

Читайте також: НБУ розробив концепцію нового регулювання та ліцензування банків

Як повідомляється, досягнута домовленість НУФ і КМДА є продовженням останньої програми Фонду з підтримки інвестиційних проектів МСП, профінансованої Урядом Німеччини через KfW, та у співпраці з ініціативою Європейського Союзу EU4Business. Програма передбачає кредитування МСП на умовах 15% річних у гривні.

У рамках Програми КМДА та НУФ визначили основні напрями підтримки МСП: підтримка інвестиційних проектів МСП, залучених у переробній промисловості; підтримка підприємницької ініціативи в сфері надання послуг ЖКГ; підтримка розвитку приватних освітніх закладів у Києві.

Компенсація процентних ставок для МСП столиці надається на 24 місяці, що особливо важливо на початковому етапі реалізації інвестиційного проекту.

«На мій погляд, ця програма сьогодні є найкращим прикладом в Україні, що демонструє, як спільними зусиллями міжнародних і місцевих програм фінансово-кредитної підтримки можна суттєво покращити доступність фінансових ресурсів для малого та середнього підприємництва. Впевнений, що приклад Києва необхідно ретранслювати на всю Україну, і, наскільки мені відомо, до цієї ініціативи долучаються міста та області України», – сказав Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ернст Райхель.

Керівник Програм співробітництва Делегації Європейського Союзу в Україні Беренд де Гроот додав, що сьогоднішня подія, а також Програма, що презентується, є свідченням слідування київської влади європейським принципам і підходам у питанні підтримки та розвитку МСП, основним серед яких є принцип «думай про малі підприємства».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>