У Кличка запевнили, що розкопки на Поштовій площі - під постійним контролем

У Кличка запевнили, що розкопки на Поштовій площі - під постійним контролем

1243
Ukrinform
Київ тримає під постійним контролем ситуацію з археологічними розкопками на Поштовій площі і в межах своєї компетенції сприяє роботі археологів. 

Про це розповів виконуючий обов’язки заступника начальника Департаменту культури – начальник управління охорони культурної спадщини Олександр Никоряк під час прес-конференції в центрі археології Києва, повідомляє прес-служба КМДА. 

«Кілька років тому, коли було виявлено перші знахідки на Поштовій площі, Київська адміністрація без вагань підтримала існування музею Середньовічного Києва на Поштовій площі. За домовленостями столиця мала здійснювати фінансування науково-дослідних робіт, інвестор – фінансувати розкопки, а археологи повинні були проводити ці розкопки, консервувати та музеєфікувати знайдені артефакти. Наразі місто повністю виконує свої зобов’язання і жодних заборгованостей перед археологами в нас немає», – зазначив Никоряк.

Читайте також: Влада Києва розгляне петицію про порятунок артефактів Поштової площі

За його словами, з метою збереження, дослідження, консервації і музеєфікації ділянки Середньовічного Києва на Поштовій площі КМДА передбачила на 2017 рік 27 мільйонів гривень. За результатами виконаних робіт, відповідно до актів приймання-передачі, КП «Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд» було сплачено виконавцю робіт – ТОВ «Науково-практичний центр реставрації історичного середовища», за рахунок міського бюджету, 1 254,5 тисяч гривень.

«Станом на сьогодні археологічні дослідження призупинені через технологічний процес будівництва. Так, при подальших глибинних розкопках археологами є загроза зсуву плити, на якій стоїть Поштова площа. За результатами останньої нашої наради було доручено замовнику робіт та інвестору напрацювати технології укріплення, які б забезпечили відновлення археологічних досліджень, залучивши до цього Центр археології НАН України», – повідомив в.о. заступника начальника Департаменту культури. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>