В'ятрович заспокоює, що декомунізацію проспекту Ватутіна лише призупинили

В'ятрович заспокоює, що декомунізацію проспекту Ватутіна лише призупинили

1001
Ukrinform
Окружний адміністративний суд Києва не забороняв перейменування проспекту Ватутіна на проспект Шухевича, а тимчасово призупинив процес перейменування.

Про це повідомив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович на своїй сторінці у Facebook.

"Прийнята ухвала не свідчить про те, що суд погодився із позовними вимогами чи вже прийняв рішення їх задовольнити. Це так зване "забезпечення адміністративного позову", тобто кроки, вжиті судом на час, поки він буде розглядати справу по суті. Тобто тимчасово призупинено процес перейменування, але ані не скасовано його, ані не визнано протиправним", - написав В'ятрович.

Він зазначив, що формально закон передбачає можливість такої заборони вчиняти певні дії.

"Але чітко визначає підстави для прийняття подібних ухвал про забезпечення позову: має існувати очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам чи інтересам позивача; або мають існувати очевидні ознаки протиправності рішення Київради, яке оскаржується; або без забезпечення позову захист прав чи свобод позивача буде неможливий чи суттєво ускладнений", - пояснив директор Інституту національної пам'яті.

За його словами, незрозумілим є те, яким чином рішення Київради про перейменування однієї з вулиць міста може становити «очевидну небезпеку» порушення прав чи інтересів позивачів – громадських організацій.

"Прийняття рішення здійснювалося за процедурою, визначеною законом: було проведено громадське обговорення (на якому більшість підтримала перейменування), проект рішення розглядався комісією з питань найменувань та профільними комісіями Київради. За рішення проголосувала більшість депутатів ради. Отже, потрібно дочекатися повного тексту ухвали (суд має її скласти не пізніше 5 днів). Цю ухвалу має право опротестувати відповідач – Київрада, а також особи, які не є учасниками справи, якщо така ухвала порушує їх права, свободи чи інтереси", - зазначив В'ятрович.

Як повідомляв Укрінформ, Окружний адміністративний суд Києва 12 червня призупинив процес перейменування проспекту генерала Миколи Ватутіна на проспект Романа Шухевича. Наступне засідання у цій справі відбудеться на початку липня.

Київрада 1 червня перейменувала проспект Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-