Громадські слухання щодо подорожчання проїзду в Києві: пільги зберігаються

Громадські слухання щодо подорожчання проїзду в Києві: пільги зберігаються

Укрінформ
За проїзними квитками кияни як і раніше будуть їздити дешевше, а пільги зберігаються.

Про це заявив Віктор Брагінський, начальник КП "Київський метрополітен", під час громадських обговорень підвищення тарифів на проїзд.

У п'ятницю, 2 червня, в столиці пройшли слухання з питання можливого підвищення вартості проїзду в громадському транспорті. На них запросили членів громадської ради при Київській адміністрації, працівників "Київпастрансу" і "Київського метрополітену", Департаменту економіки та інвестицій КМДА та всіх бажаючих киян.

Віктор Брагінський, начальник "Київського метрополітену", розповів про економічну ситуацію на підприємстві.

"Транспортне підприємство знаходиться у скрутному становищі. У 2014 році ми змогли скоротити плановий збиток підприємства до 160 мільйонів гривень, у 2015 р. – до 115 мільйонів, минулий рік вперше закінчили з прибутком. Але в цьому році через різке підвищення тарифу на електроенергію в 4,6 рази, очікуємо закінчити рік зі збитком у розмірі 600 мільйонів", – каже Брагінський.

За його словами, собівартість проїзду одного пасажира становить 6,64 гривні, але завдяки введенню гнучкої системи знижок, вартість поїздки за проїзними становитиме від 3,87 грн.

"Ми не просто підвищуємо вартість проїзду, а вводимо гнучку систему знижок. Таким чином, тільки ціна разової поїздки буде 5 гривень. Хочу просити громадськість поставитися з розумінням до такого вимушеного кроку. Якщо ми не будемо платити за електрику, то нам її відключать", – каже начальник підземки.

За словами Олени Стрижиус, заступника начальника Головного управління з питань цінової політики Департаменту економіки та інвестицій КМДА, проект розпорядження про підвищення вартості проїзду розробили, щоб врятувати транспортні підприємства столиці та забезпечити безпеку перевезень.

"При цьому, розуміючи в якому скрутному становищі можуть опинитися кияни, ми передбачили дотації з бюджету, щоб покрити різницю між встановленим тарифом та собівартістю проїзду, також, ми зберегли всі пільги", – зазначає економіст.

Особливо киян цікавило питання, чи будуть збережені пільги на проїзд. За словами керівника транспортних підприємств, всі пільги залишаться.

Свої пропозиції щодо проекту розпорядження про зміну тарифу на проїзд можна залишити на сайті Київської адміністрації до 7 червня.

В результаті слухань присутні погодилися з тим, що транспортні підприємства столиці знаходяться в критичному стані й підняття тарифів на 1 гривню дійсно необхідно. Підвищення вартості проїзду заплановане на 15 липня.

Фото: kievcity.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-