У КМДА розглядають чотири варіанти розв’язання проблеми із перенасиченням дитсадків

У КМДА розглядають чотири варіанти розв’язання проблеми із перенасиченням дитсадків

1878
Ukrinform
Київська міська державна адміністрація розглядає 4 варіанти розв’язання проблеми з великою чергою до дитячих садків.

Про це інформує прес-служба КМДА.

"Сьогодні черга у дошкільні заклали становить близько 11 тисяч дітей, які потребують першочергового зарахування. Щоб вирішити проблему, нам треба відкрити більше 100 дошкільних закладів на 200 місць кожен. Або ж знайти інші варіанти", – зазначив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс у колонці для "Української правди. Київ".

Серед них, зокрема, розглядають можливість матеріального заохочення забудовників.

"Влада міста домовляється з будівельниками, що платитиме їм упродовж 5 років за кожне місце у дитсадку, який буде збудований, по 12 тисяч гривень із міського бюджету (сума, яку сьогодні витрачають на утримання 1 дитини у дитсадку на рік), натомість садочки мають з’явитися за кошт будівельників", – пояснив Пліс.

Також серед варіантів – дотування будівництва приватних садків, які натомість знизять тарифи на свої послуги з утримання малюків.

Крім того, міська влада розглядає можливість надання адресної допомоги людям, які водитимуть дітей у приватні дитсадки. Передбачається, що гроші отримуватимуть не люди, а дошкільні установи, які частково покриють витрати батьків.

"І четвертий варіант: чому б не виплачувати ці кошти батькам, які не претендуватимуть на місце у муніципальному дитячому садочку, а будуть виховувати дітей вдома? Тобто вони можуть використовувати їх за власним бажанням, але не через влаштування у державному дошкільному закладі", – зазначив перший заступник голови КМДА.

Він наголосив, що всі перераховані способи є перспективними. Щодо останнього варіанту, то у разі його підтримки громадянами, місто шукатиме можливість збільшити суму виплат родинам, які виховуватимуть дошкільнят вдома.

Як відомо, наповненість дитячих садків Києва на сьогодні становить 123%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>