Підстав не впускати болгарського учасника Євробачення не було - прикордонники

Підстав не впускати болгарського учасника Євробачення не було - прикордонники

1288
Ukrinform
Державна прикордонна служба України заявляє, що на момент в’їзду до країни учасника пісенного конкурсу Євробачення від Болгарії Крістіана Костова підстав забороняти йому в’їзд не було.

Так речник ДПСУ Олег Слободян відреагував на повідомлення в ЗМІ, що влітку 2014 року Костов виступав в анексованому Росією Криму, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, прикордонслужба разом з СБУ перевірить цю інформацію.

"Ми діємо у межах наданих повноважень. На момент, коли даний громадянин перетинав кордон, жодної інформації чи з нашої, чи від інших правоохоронних органів про те, що, можливо, даний громадянин порушував законодавство України, у нас не було. Всю інформацію, яка була у Державної прикордонної служби про перетин, чи, можливо, про підозри відносно якихось громадян в якихось протиправних заходах ми перевіряли. На даний момент, всі учасники і люди зі складу делегацій в'їхали на територію України на законних підставах", – сказав Слободян.

У Службі безпеки у зв’язку з цим нагадали, що рішення про заборону в’їзду до України ухвалює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, СБУ або органи держкордону.

Як повідомлялося, речниця СБУ Олена Гітлянська на сторінці у Facebook написала, що Служба безпеки України ухвалює рішення про заборону в’їзду до України іноземцям або особам без громадянства в інтересах гарантування національної безпеки України.

Вона нагадала, що рішення про заборону в’їзду до України особі ухвалюють у разі, якщо є наявність достатньої інформації, одержаної в установленому законом порядку, про факт вчинення нею суспільно небезпечного діяння, незалежно від території здійснення, що суперечить інтересам гарантування безпеки України, попередження, виявлення, припинення і розкриття якого зараховано до компетенції СБУ.

Раніше в ЗМІ з’явилося відео з виступом представника Болгарії на Євробаченні-2017 Крістіана Костова в анексованому Росією Криму 1 червня 2014 року, через кілька місяців після анексії. 17-річний музикант представить Болгарію у другому півфіналі Євробачення-2017, що відбудеться ввечері 11 травня.

Влада України раніше заборонила на три роки в’їзд обраній у Росії учасниці Євробачення Юлії Самойловій, оскільки вона 27 червня 2015 року виступала у Криму і, таким чином, порушила українське законодавство, оскільки потрапила на півострів зі сторони Росії, не через дозволені Україною пункти пропуску.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-