ENEMO схвалює спрощення зміни виборчої адреси, але цим зловживали

ENEMO схвалює спрощення зміни виборчої адреси, але цим зловживали

Укрінформ
Європейська мережа організацій з моніторингу виборів (ENEMO) позитивно оцінює спрощення процедури зміни виборчої адреси, однак має інформацію про зловживання цим.

Про це заявив заступник голови Міжнародної місії зі спостереження за виборами в Україні (ENEMO) П'єр Пейтьє під час пресконференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Загалом ENEMO схвалює нові спрощені заходи щодо реєстрації виборців, які в принципі полегшують участь внутрішньо переміщених осіб, економічних мігрантів та виборців без реєстрації”, - сказав він.

Читайте також: За шість років війни переселенці вперше змогли проголосувати на місцевих виборах - Резніков

У той же час Пейтьє підкреслив, що було подано небагато запитів, і мало виборців скористалися цією можливістю змінити виборчу адресу на чергових місцевих виборах, а також зафіксовано “певну кількість” зловживання цією процедурою.

Читайте також: Місцеві вибори в Україні були вільними – ENEMO

“Ми знаємо про випадки, коли була примусова реєстрація виборців, а також реєстрація виборців за однією і тією самою адресою”, - додав заступник керівника місії ENEMO.

Як повідомлялося, 25 жовтня в Україні відбувалися чергові місцеві вибори.

ЦВК спростила процедуру зміни виборчої адреси, згідно з якою у відповідній заяві необхідно лише вказати адресу житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою. Звернення можна було подавати онлайн із використанням електронного цифрового підпису.

Читайте також: Місія ENEMO моніторитиме скарги та апеляції щодо місцевих виборів

Понад 100 тис. виборців змінили виборчу адресу на місцевих виборах 25 жовтня, більшість - на Київщину та Одещину й місто Київ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-