ОПОРА заявляє про відсутність системних порушень перед другим туром

ОПОРА заявляє про відсутність системних порушень перед другим туром

Укрінформ
Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА не зафіксували системних порушень виборчого законодавства напередодні другого туру виборів Президента України.

Про це йдеться у звіті ОПОРИ за результатами спостереження на другому турі голосування з виборів Президента України.

“Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА не зафіксували системних порушень виборчого законодавства напередодні повторного голосування з чергових виборів Президента України”, - підкреслюється у звіті.

За даними ОПОРИ, на кількість порушень виборчого законодавства вплинула низька інтенсивність передвиборчої кампанії у регіонах України та на рівні територіальних громад.

Зазначається, що на регіональному рівні кандидати на посаду Президента не проводили активної виборчої кампанії, а їх місцеві структури обмежувалися виконанням організаційних завдань та розповсюдженням матеріалів передвиборної агітації.

Володимир Зеленський та Петро Порошенко не здійснювали візитів до областей України, обмежуючись комунікацією з виборцями за допомогою медіа та соціальних мереж. Така практика, з одного боку, на думку експертів, відображає намагання кандидатів охопити більшу кількість виборців своїми повідомленнями, а з іншого, виборці не мали практичної можливості взаємодіяти із кандидатами шляхом участі в зустрічах з ними, мітингах або інших масових заходах.

“У порівнянні із попереднім етапом виборчого процесу, зменшилась і активність відомих прихильників (віп-агітаторів) кандидатів на пост Президента України. За оцінками спостерігачів ОПОРИ, Петро Порошенко в квітні лідирував за інтенсивністю використання різноманітних форм агітації, - зазначили в ОПОРІ.

Також у звіті відзначено, що особливістю періоду між першим та другим турами голосування стало проведення негативних агітаційних кампаній проти кандидатів на посаду Президента. Як зазначали спостерігачі організації, масова контрагітація нерідко була анонімною, а джерела фінансування такої активності не були прозорими.

Читайте також: ОПОРА: Зеленський у ДВК має 48% представників, Порошенко — 37%

Водночас зловживання адміністративними ресурсами під час виборів, за оцінками експертів, не стали вагомим фактором передвиборної агітації, але низці посадових осіб та органам влади не вдалося забезпечити політичну нейтральність.

“Між першим та другим турами президентських виборів правоохоронні органи реагували на звернення щодо можливого здійснення незаконних виплат членам виборчих комісій та агітаторам з боку учасників чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року”, - додали в ОПОРІ.

Як повідомлялося, 21 квітня відбудеться другий тур виборів Президента України. До нього вийшли чинний глава держави Петро Порошенко та шоумен Володимир Зеленський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-