ОПОРА: Зеленський у ДВК має 48% представників, Порошенко — 37%

ОПОРА: Зеленський у ДВК має 48% представників, Порошенко — 37%

Таблиця
Укрінформ
48% членів дільничних виборчих комісій представляють кандидата у Президенти Володимира Зеленського, 37% - Петра Порошенка, ще 15% сформовані окружними виборчими комісіями.
Про це йдеться у звіті громадянської мережі “ОПОРА” за результатами спостереження на повторному голосування з виборів Президента України.

“У зв’язку із недостатньою активністю кандидатів на пост Президента України щодо номінування кандидатур до складу ДВК, ОВК за власними поданнями сформували 15% складу ДВК. Це вимагало від них залучення власними силами біля 60 тис. осіб. 48% членів ДВК представляють кандидата Володимира Зеленського, 37% – Петра Порошенка”, - ідеться у звіті.

На думку експертів, ситуація щодо неповного використання кандидатами свого права формувати ДВК у черговий раз засвідчує необхідність удосконалення системи адміністрування виборчого процесу. Зокрема, мова повинна йти і про посилення фінансових мотивацій з боку держави для громадян, які організовують вибори.

Водночас зазначається, що процес та результати формування складу окружних виборчих комісій для проведення повторного голосування були значно якіснішими, порівняно з попереднім етапом утворення ОВК.

“Кандидати в Президенти активно залучили до роботи в окружних виборчих комісіях осіб, попередньо делегованих до складу ОВК іншими кандидатами, а також осіб, які до цього були в статусі офіційних спостерігачів від кандидатів та громадських організацій. Всі ОВК сформовані в повному складі (по 14 осіб) і вчасно, у відведені законом строки розпочали свою роботу”, - розповіли в ОПОРІ.

Читайте також: В ОПОРІ пояснили, як додати себе до списку виборців і сьогодні

Обидва кандидати в Президенти отримали пропорційне та збалансоване представництво в складі ОВК, у тому числі на рівні розподілу керівних посад.

Як повідомлялося, 21 квітня відбудеться повторне голосування, так званий “другий тур” виборів Президента України. До нього вийшли Петро Порошенко та Володимир Зеленський.

Таблиця: www.oporaua.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-