НАЗК порахувало витрати кандидатів на агітацію перед другим туром

НАЗК порахувало витрати кандидатів на агітацію перед другим туром

Укрінформ
Перед другим туром президентських виборів чинний глава держави Петро Порошенко витратив на агітацію майже 97 мільйонів гривень, інший кандидат на посаду Президента Володимир Зеленський - майже 50,5 мільйона гривень.

Про це свідчить аналіз проміжних фінансових звітів про надходження та використання коштів виборчих фондів кандидатів на посаду Президента, проведеного і оприлюдненого Національним агентством з питань запобігання корупції.

За інформацією НАЗК, період звіту - з 7 по 13 квітня 2019 року.

В аналізі звіту, зокрема, зазначається, що протягом звітного періоду виборчий фонд Порошенка було сформовано коштом власних коштів кандидата (99 900 000,00 грн). Протягом звітного періоду повернення добровільних внесків особам не здійснювалося. Для фінансування передвиборних агітаційних заходів та матеріалів передвиборної агітації використано майже 97 млн грн, кошти виборчого фонду було використано на цілі, передбачені чинним законодавством.

Водночас, за даними НАЗК, протягом звітного періоду виборчий фонд Зеленського сформовано виключно коштом коштів політичної партії (44 597 440 грн). Протягом звітного періоду повернення добровільних внесків особам не здійснювалося. Для фінансування передвиборних агітаційних заходів та матеріалів передвиборної агітації використано 50 431 186,94 грн (були використані кошти, які надійшли з накопичувального рахунку на поточний, залишки коштів на поточному рахунку станом на початок звітного періоду та сума повернення коштів виконавцем за укладеним у попередньому звітному періоді договорі). Кошти виборчого фонду було використано на цілі, передбачені чинним законодавством.

У НАЗК наголошують, що за результатами аналізу проміжних фінансових звітів про надходження та використання коштів виборчих фондів зазначених кандидатів порушень відповідності поданих фінансових звітів інформації, отриманій від банків, не встановлено.

Читайте також: Зеленський пообіцяв закон про імпічмент у разі президентства

Як повідомлялося, аналіз фінансових звітів здійснюється Центральною виборчою комісією та НАЗК і полягає у встановленні відповідності звітних даних вимогам Закону «Про вибори Президента України», своєчасності подання звітів та відповідності звітних даних інформації, отриманій від банків, у яких відкрито рахунки виборчих фондів.

Другий тур виборів Президента України відбудеться 21 квітня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-