У Кремля є план у разі провалу

У Кремля є план у разі провалу "вигідного" кандидата - Тимчук

Укрінформ
Кремль готує цілий арсенал інструментів для оголошення нелегітимними виборів Президента України в разі провалу вигідного Росії кандидата.

Якщо ж результати виборів визнають законними, Кремль спробує спровокувати в Україні політичну кризу, повідомив у Facebook координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

«Вже сьогодні Кремль готує цілий арсенал інструментів для оголошення нелегітимності президентських виборів у разі провалу потрібного йому кандидата. Спецслужби РФ здійснюють активний моніторинг українських соціальних мереж, ЗМІ, брифінгів та заходів українських правозахисних, релігійних і громадських організацій. Все це проводиться з метою виявлення «фактів», які в подальшому можна було б інтерпретувати як «докази порушень виборчого законодавства», - зазначив він.

За словами Тимчука, як підкріплення власної позиції РФ планує фінансувати так званих «активістів», які висловлюватимуть невдоволення результатами підрахунку голосів, провокуватимуть порушення під час голосування як в Україні, так і на закордонних виборчих дільницях. З цією ж метою російські спецслужби впливатимуть на населення Луганської та Донецької областей, на українських трудових мігрантів на території Казахстану, Білорусі, схиляючи їх діяти в потрібному Москві напрямку.

«У разі визнання результатів президентських виборів законними і перемозі на них сил, які в Москві називають «партією війни», Кремль опрацьовує сценарій зниження їх рейтингу в процесі парламентських виборів, а основні зусилля будуть спрямовані на формування проросійської більшості. Мета зрозуміла - спровокувати в Україні протистояння депутатського корпусу і Президента, що призведе до недієздатності всього державного апарату і блокування Верховною Радою призначення лояльного йому прем'єр-міністра», - пише координатор «ІС».

За задумом кремлівських стратегів, як вважає Тимчук, викликана таким чином політична криза має в підсумку привести до зміщення Президента маргінально налаштованим сегментом населення України шляхом провокації масових заворушень, збройних конфліктів, серій терактів і задіяння інших випробуваних Кремлем технологій.

Читайте також: Порошенко вказав на “чіткий меседж Путіну” у програмах кандидатів

Росія планує досягти цих цілей також шляхом загострення ситуації у зоні ООС, ніж спробує домогтися актуалізації посилів про можливість припинення війни тільки проросійськими політичними силами (т.зв. «партією миру»).

При цьому Тимчук переконаний, що деструктивна політика Кремля на українському напрямку триватиме і на європейському просторі, особливо у разі посилення позицій лояльних до Росії європейських популістських сил за результатами травневих виборів до Європарламенту. Через них Москва доноситиме до світової спільноти аргументацію, що в нових політичних умовах Україна «не може забезпечити імплементацію Мінських угод», і підніме питання про необхідність перегляду Євросоюзом санкцій політики проти Росії.

«Це - той сценарій, до якого ми повинні готуватися вже зараз», - наголосив координатор «ІС».

Він також нагадав, що крім вже зафіксованих випадків втручання російських хакерів у кіберпростір України, здійснюватимуться спроби щодо поширення вірусних програм з метою здійснення атак на сервери ЦВК, окружних комісій, зняття інформації з сайтів політичних партій.

Також, за його словами, в українському сегменті інтернету виявлені спеціально створені інформаційні платформи, які використовуються російськими пропагандистами для розміщення провокаційних матеріалів і публікацій, які компрометують прозахідних українських топ-політиків, обвинувачують їх у корупції та «нездатності домовлятися». «Підконтрольні Кремлю блогери, ЗМІ, представники політичних течій зайняті підготовкою фіктивних екзит-полів, підтасовуванням статистичних даних, які свідчили б про нібито високі рейтинги проросійських кандидатів», - додав Тимчук.

Крім того, з метою дискредитації українського виборчого процесу Росія веде ретельну роботу і на міжнародному рівні. Через представників міжнародних організацій та дипломатів доноситься інформація про те, що Росія сподівається на прихід до влади нового Президента України, який налаштований на «мирне вирішення проблеми Донбасу» і «покращення двосторонніх відносин».

«При всьому при цьому, до закінчення поточного виборчого процесу в Україні Росія в реальності не має наміру активізувати вирішення найбільш чутливих для Києва питань, таких як врегулювання ситуації на Донбасі, звільнення українських військовополонених і політв'язнів, транзит енергоносіїв через українську територію. Причина є очевидною: Путін панічно боїться, що будь-які позитивні зрушення на зазначених напрямках можуть підвищити рейтинг діючої української влади», - зазначив координатор «ІС».

Як повідомляв Укрінформ, лідер ліберально-демократичної партії Росії Володимир Жириновський заявив, що ЛДПР внесла в Держдуму Російської Федерації законопроект про невизнання підсумків виборів Президента в Україні.

Президент Росії Володимир Путін на прес-конференції в Сінгапурі 15 листопада 2018 року заявив, що сподівається домовитися про мирне врегулювання ситуації на Донбасі з «людьми, які очолять Україну в майбутньому».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-