ЦВК просить силовиків перевірити

ЦВК просить силовиків перевірити "Національні дружини"

Укрінформ
ЦВК звернулася до компетентних органів щодо останніх заяв "Національних дружин", яким надали право мати офіційних спостерігачів на президентських виборах.

Про це заявила голова ЦВК Тетяна Сліпачук на спільному з генпрокурором, головою СБУ та міністром внутрішніх справ брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Той факт, що відповідно до інформації, яка була розміщена в засобах масової інформації, саме громадське об'єднання "Національні дружини" робило такі досить агресивні заяви, на це ЦВК вже відреагувало і направило відповідну інформацію до органів, які мають повноваження перевірити, чи дійсно ці організації займаються такою діяльністю", - зазначила голова ЦВК.

За її словами, йдеться про звернення до СБУ і МВС.

Сліпачук також нагадала, що раніше ЦВК надала права ГО " Національні дружини" мати офіційних спостерігачів під час виборів Президента 31 березня.

Водночас на запитання, чи може Центравиборчком скасувати надане Нацдружинам право спостерігати за виборами, вона відповіла: "Стосовно принципів, чи є у ЦВК можливість скасувати реєстрацію (спостерігачів -ред.), на сьогодні законодавством це питання не врегульовано, немає прямої відповіді в законі".

Читайте також: Представники Нацдружин дали пояснення поліції щодо заяви про вибори - Аваков

Водночас Сліпачук запевнила, що ЦВК "була і завжди буде на боці права" і саме керучись таким захищатиме свободу волевиявлення громадян України.

"Ми з вами разом повинні забезпечити право вибору громадян, ми повинні захистити результати чесного голосування, ми зобов'язані поважати вибір українського народу і робити все, щоб дотримуватися демократичних принципів проведення виборчого процесу", - підкреслила голова ЦВК.

Раніше прес-секретар "Національних дружин" Ігор Вдовін припустив, що спостерігачі від Нацдружин зможуть застосовувати силу на виборчих дільницях у разі виявлення ними порушень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-