Тука прогнозує, що явка на виборах на Донбасі не перевищить 30%

Тука прогнозує, що явка на виборах на Донбасі не перевищить 30%

Укрінформ
У Донецькій та Луганській областях на майбутніх виборах явка не перевищить 30%.

Про це на круглому столі в Укрінформі сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

“Я очікую дуже низький рівень явки на вибори на території Донецької та Луганської областей. У 2014 році він складав від 25 до 30%. Я не думаю, що в цьому році явка буде більшою”, - сказав Тука.

Він наголосив, що законопроект 6240, який зараз знаходиться у Верховній Раді і передбачає низку змін щодо забезпечення виборчого права внутрішньо переміщених осіб, був розглянутий робочою групою за участі громадських організацій. Втім профільний комітет, на думку заступника міністра, самоусунувся від оцінки запропонованих змін.

"Лише 2 тижні тому профільний комітет дав висновок, але в цьому випадку зауважень не було, була пропозиція винести в зал для голосування. Фактично комітет самоусунувся від оцінки запропонованих змін. Я мушу відверто сказати, що не вірю в те, що голосування (по законопроекту 6240 - ред.) відбудеться до парламентських виборів", - наголосив Тука.

Читайте також: Тука назвав ТОП-3 питання, які найбільше турбують переселенців

В той же час, як наголосила на круглому столі співзасновниця Громадської організації «RE:Старт» Катерина Назимко, за даними моніторингу ситуації з внутрішньо переміщеним особами, який було проведено восени 2018 року, на президентських та парламентських виборах планують голосувати тільки 44% внутрішньо переміщених осіб, 33% не планують голосувати, третина від цієї кількості стверджують, що не розуміють своїх прав в процесі голосування. 64% опитаних, за її словами, також не знайомі з порядком голосування на нових територіях, де вони зараз проживають.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-