НАБУ досліджує транзакції ПриватБанку, про які згадується у Pandora Papers

НАБУ досліджує транзакції ПриватБанку, про які згадується у Pandora Papers

Укрінформ
Національне антикорупційне бюро досліджує усі фінансові транзакції ПриватБанку, про які згадується у матеріалі Міжнародного консорціуму журналістів.

Про це йдеться у відповіді НАБУ на інформаційний запит Укрінформу.

"Детективи НАБУ в межах розслідування так званої справи ПриватБанку досліджують всі транзакції цієї фінансової установи, в тому числі й ті, які згадані в матеріалі Міжнародного консорціуму журналістів. За результатами буде ухвалено рішення згідно з законодавством", – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, раніше редакція Слідство.Інфо оприлюднила фільм-розслідування "Офшор 95", в якому йдеться про те, що документи Pandora Papers, нового витоку з 14 фірм, які реєстрували й обслуговували офшорні компанії, нібито частково підтвердили схему переказу коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського в офшорні фірми Президента Володимира Зеленського та його соратників.

Читайте також: У Берліні вважають, що деякі країни мають розслідувати дані Pandora Papers

Зокрема, за інформацією видання, журналістам вдалося визначити кінцевих власників офшорів, які могли отримати кошти, і що ці кошти нібито могли бути частиною історії з виведенням і відмиванням коштів ПриватБанку.

Розслідування Pandora Papers проведене Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ) і представниками 150 редакцій з усього світу. Воно викриває офшорні активи 35 колишніх і чинних світових лідерів. У цьому списку - експрем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер, король Йорданії Абдалла II, президент Кенії Ухуру Кеніата. Крім того, розслідування викриває причетність російського медіаменеджера Костянтина Ернста до мільярдної приватизаційної угоди у РФ.

Читайте також: В ОП вважають припущення про причетність «Кварталу» до історії ПриватБанку конспірологією

Загалом проєкт Pandora Papers опрацював 11,9 млн файлів з 14 офшорних юридичних фірм і постачальників послуг. Документи знімають завісу з фінансової системи, яка дозволяє 0,1% людей на планеті приховувати свій статок від податкових інспекторів, контролюючих органів і громадськості. ICIJ отримала документи й поділилася даними з журналістами зі 117 країн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-