Рахункова палата виявила неефективне використання коштів у Морській адміністрації

Рахункова палата виявила неефективне використання коштів у Морській адміністрації

Укрінформ
Державна служба морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) впродовж 2019 - 2020 років не забезпечила ефективне використання коштів державного бюджету. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Зазначається, що Морська адміністрація була створена у 2017 році, однак у 2019 - 2020 роках у відомстві змінилося шість керівників, а майже 70% посад працівників апарату адміністрації, її міжрегіональних управлінь та служб капітанів морських портів залишалися вакантними.

Також не був створений центр із надання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна» та не запроваджено надання адмінпослуг із застосуванням Єдиної операційно-інформаційної системи «АІС Морська Адміністрація». Причиною цього є невиділення з держбюджету на ці цілі протягом 2019 - 2020 років достатнього обсягу бюджетних коштів.

Водночас аудитом встановлено неефективне управління бюджетними коштами на керівництво та управління у сферах морського та річкового транспорту на загальну суму 457 тис. гривень. Ці кошти не були використані на заплановані цілі: підвищення кваліфікації працівників, сплату членських внесків до міжнародних морських організацій та забезпечення виконання завдань і функцій.

Крім того, Морська адміністрація не забезпечила правильність надходження до державного та місцевих бюджетів доходів від ліцензування господарської діяльності та надання адмінпослуг. Так, майже 26,2 млн грн адміністративного збору та плати за ліцензування замість загального (19,5 млн грн) та спеціального (6,7 млн грн) фондів держбюджету зараховано до загального фонду місцевого бюджету м. Києва.

Аудитори також виявили непродуктивне використання 1,1 млн грн бюджетних коштів при проведенні тендерних закупівель у 2019 році. Зокрема, до плану закупівель Морська адміністрація включила 10 автомобілів спецпризначення, 5 автолабораторій та 122 засоби зв’язку на загальну суму 19,5 млн гривень. Вони придбані у 2019 році за рахунок коштів спецфонду бюджету. При цьому автомобілі спецпризначення введено в експлуатацію лише у листопаді 2020 року, тобто майже через рік, а засоби зв’язку станом на 31 грудня 2020 року в експлуатацію так і не введені, хоча їх гарантійний термін експлуатації сплив у жовтні 2020 року.

Водночас Морська адміністрація у 2019 році витратила понад 16 млн грн з недотриманням вимог законодавства у сфері публічних закупівель.

Читайте також: За I півріччя видатки бюджету не виконані на 44 мільярди - Рахункова палата

Як повідомляв Укрінформ, Рахункова палата встановила, що Міністерство інфраструктури у 2019 - 2020 роках неефективно формувало та реалізовувало державну політику у сфері авіаційного транспорту та використання повітряного простору України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-