В Україні набув чинності закон про спрощення COVID-закупівель

В Україні набув чинності закон про спрощення COVID-закупівель

Укрінформ
В Україні в суботу, 24 липня, набув чинності закон, що скасовує позатендерну процедуру закупівель деяких медтоварів для боротьби з COVID-19 №1599-ІХ.

Як передає Укрінформ, текст документа напередодні був оприлюднений в офіційній газеті Верховної Ради “Голос України”.

Законодавчий акт “Про внесення змін до розділу X "Прикінцеві і перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" (щодо виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель)” №1599-ІХ передбачає, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів карантину, відповідно до Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», позатендерну процедуру буде залишено лише для закупівлі лікарських засобів, вакцин, імунобіологічних препаратів, витратних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, системи постачання медичних газів, щоб лікарні та Міністерство охорони здоров’я України могли оперативно здійснювати їх закупівлю.

Читайте також: США вже роздали іншим країнам 60 мільйонів COVID-вакцин – Блінкен

Перелік таких лікарських засобів та порядок їх позатендерної закупівлі має затвердити Кабінет Міністрів.

Закупівлі ж інших товарів та послуг, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), здійснюватиметься в порядку спрощених закупівель, відповідно до статті 14 Закону «Про публічні закупівлі».

Спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону. Строк проведення спрощеної закупівлі - не пізніше, ніж через 20 днів після оголошення закупівлі.

Очікується, що запропонований механізм дозволить витрачати державні кошти на боротьбу з пандемією більш раціонально та водночас унеможливить ризики, за якими могли б бути заблоковані нагальні закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Читайте також: МОЗ нагадало, де і як отримати міжнародне свідоцтво про COVID-вакцинацію

Загалом упродовж 2020 року поза конкурентною процедурою було проведено 130 тис. «ковідних» закупівель на 27,1 млрд грн. За період січень-квітень 2021 р. таких процедур було 41 тис. на суму 7,4 млрд грн.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 22 липня 2021 року підписав закон “Про внесення змін до розділу X "Прикінцеві і перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" (щодо виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель)” №1599-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 липня.

Фото: city-adm.lviv.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-