Дорозміщення єврооблігацій свідчить про підтримку України міжнародними інвесторами - Марченко

Дорозміщення єврооблігацій свідчить про підтримку України міжнародними інвесторами - Марченко

Укрінформ
Україна здійснила прайсинг додаткового випуску єврооблігацій на суму 500 мільйонів доларів США. Залучені кошти будуть використані для фінансування загальних бюджетних призначень.

Про це в коментарі Укрінформу розповів міністр фінансів України Сергій Марченко.

"Успіх цієї угоди з дорозміщення єврооблігацій, здійсненої протягом одного дня, свідчить про постійну міцну підтримку України з боку міжнародного інвестиційного співтовариства. Сприятливі ринкові умови дозволили нам поступово виконувати план запозичень на цей рік перед тим, як на ринку розпочнеться зменшення ділової активності під час сезону відпусток. Ми обмежили обсяг угоди, оскільки ми продовжуємо дотримуватись нашої стратегії пріоритизації залучення пільгового фінансування для покриття більшості потреб у зовнішніх запозиченнях",- зазначив глава Мінфіну.

За його словами, Міністерство фінансів проводить зважену політику запозичень. Обслуговування державного боргу йде за графіком, у вересні 2021 року відбудуться чергові виплати. За I півріччя до загального фонду державного бюджету надійшло 506 млрд грн або 105% від плану.

Міністерство фінансів забезпечило такі показники завдяки системній роботі на всіх рівнях. У червні 2021 року 84,9 млрд гривень надходжень до загального фонду державного бюджету становили на 7% більше запланованих. Це дозволило фінансувати соціальні видатки, видатки на оборону, на обслуговування боргу та субвенції й дотації місцевим бюджетам у повному обсязі.

Читайте також: Україна дорозмістила єврооблігації на $500 мільйонів

За інформацією Мінфіну, більше 53 млрд гривень направлено на підтримку бізнесу за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», від старту програми уповноважені банки видали 20312 кредитів. Збільшується кількість банків-учасників програми іпотечного кредитування.

Читайте також: Україна у вересні за графіком здійснить виплати за держборгом - Мінфін

Серед здобутків команди Міністерства фінансів під керівництвом Сергія Марченка експерти називають перехід до середньострокового бюджетного планування та схвалення Бюджетної декларації на 3 роки (над цим працювали з 2011 року), проведення оглядів витрат – як механізму перевірки ефективності витрачання коштів платників податків, а також податкові ініціативи законопроєкту 5600. Законопроєкт руйнує схеми ухилення від сплати податків та встановлює справедливі рентні платежі серед іншого. Бюджетна декларація покладена в основу проєкту державного бюджету 2022 , який має бути внесений на розгляд ВРУ до 15 вересня поточного року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-