Український ринок щорічно потребуватиме 11 мільярдів кубів газу - Перелома

Український ринок щорічно потребуватиме 11 мільярдів кубів газу - Перелома

Укрінформ
Щорічно український ринок потребуватиме 11 млрд куб. м газу, яку можна буде забезпечити за рахунок імпортованого ресурсу.

Як передає Укрінформ, про це повідомив т.в.о. генерального директора АТ "Укртрансгаз" Сергій Перелома у Фейсбуці

"Макроекономічні прогнози, ринкові тенденції (відновлення споживчого попиту, інвестиційної діяльності, зростання експорту та зростання ВВП), співвідношення рівнів споживання та видобутку підтверджують, що у наступні роки на українському ринку формуватиметься щорічна потреба до 11 млрд куб. м газу, котру можна буде забезпечити, зокрема, імпортованими ресурсам", - повідомив Перелома.

Він наголосив, що, виходячи з результатів відбору газу із газосховищ у сезон 2020-2021 років, іноземні трейдери уже розглядають український ринок як привабливий для ведення бізнесу. Так, із 5,5 млрд куб. м газу, який компанії-нерезиденти відібрали із українських ПСГ минулого сезону, 0,4 млрд куб. м було реекспортовано до Європи, а от понад 5,1 млрд куб. м - розмитнено та реалізовано на території України.

Читайте також: Україна за місяць в 11 разів збільшила імпорт газу з ЄС

За словами Переломи, поштовх для ринку зберігання на газовому ринку України загалом може надати затвердження Верховною Радою обліку газу в енергетичних одиницях, практики публічних договорів, а також надання фінансових гарантій.

Як повідомлялося, за два місяці сезону закачування до підземних сховищ газу (ПСГ) надійшло 0,93 млрд кубометрів «блакитного палива».

Станом на 1 липня іноземні трейдери зберігають у режимі "митний склад" 4,1 млрд кубометрів газу, на 14,7% більше порівняно з аналогічною датою минулого року. У режимі short haul накопичено 3,1 млрд кубометрів.

Компанії-резиденти зберігають в режимі "митний склад" 0,6 млрд кубометрів газу, що удвічі менше, ніж на 1 липня 2020 року. Із них обсяг газу, закачаного до ПСГ в режимі short haul дорівнює 0,53 млрд кубометрів.

Фото: Сергій Перелома, ФБ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-