Зеленський обговорив із Шефчовичем питання енергетичної безпеки

Зеленський обговорив із Шефчовичем питання енергетичної безпеки

Фото
Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський обговорив з віцепрезидентом Європейської комісії з питань міжінституційних відносин та прогнозування Марошем Шефчовичем стратегічне партнерство з ЄС у сфері сировини та питання енергетичної безпеки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави. 

Зазначається, що Зеленський привітав підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства між Україною та ЄС у галузі сировини, що започатковує стратегічне співробітництво сторін у сфері критичної сировини та акумуляторів.

«Впевнений, що це дозволить підвищити ефективність використання сировини, залучити додаткові інвестиції в новітні наукові розробки в Україні, а також розвивати нові потужності для підвищення доданої вартості видобутку та виробництва», - зазначив Президент.

Він наголосив, що останнім часом українська влада зробила багато для більшої прозорості та привабливості для інвесторів літієвої й титанової галузі.

Своєю чергою, віцепрезидент Єврокомісії зазначив, що стратегічне партнерство в сировинній галузі - важливий етап у розвитку відносин між Україною та ЄС, адже сфера критичної сировини має в Україні величезний потенціал. У цьому контексті було обговорено залучення європейських компаній до участі у приватизації об’єктів добувної галузі України, зокрема з використанням можливостей інвестиційної платформи у межах Європейського альянсу критичної сировини.

Читайте також: «Критична сировина» для ЄС: Україна володіє родовищами 21 елементу з 30 - Маасікас

Шефчович також відзначив поступ України й рішучість української влади у проведенні таких важливих реформ, як земельна та судова.

Окрему увагу під час розмови було присвячено енергетичній проблематиці. Зеленський відзначив особисту роль Шефчовича у тристоронніх переговорах у 2019 році щодо укладення контракту на транзит газу територією України, завдяки чому країна отримала значні фінансові ресурси для розвитку, і висловив сподівання на активну роль Єврокомісії в подальшому забезпеченні прозорого та конкурентного європейського ринку енергоносіїв.

Читайте також: Акумулятори та електрокари: Шефчович розповів про перспективи на ринку ЄС для України

Глава держави також наголосив, що проект «Північний потік-2» є безпековим викликом для України й усього регіону, який становить загрози для енергетичної безпеки України та всієї Європи.

Співрозмовники обговорили низку актуальних питань порядку денного відносин між Україною та ЄС, зокрема в контексті підготовки до 23-го Саміту Україна-ЄС, запланованого на 12 жовтня 2021 року в Києві.

Як повідомляв Укрінформ, Шефчович 12 липня прибув до України з візитом.

Читайте також: Єврокомісія представила в Києві фінансовий інструмент для покриття інвестиційних ризиків

13 липня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Шефчович взяли у першій Конференції високого рівня щодо стратегічного партнерства у галузі критичної сировини.

Фото: president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-