У липні гривня збереже потенціал до зміцнення

У липні гривня збереже потенціал до зміцнення

Прогноз
Укрінформ
У липні 2021 року гривня продовжить зміцнюватися і зможе ще раз досягти позначки в 27,00 за долар і 31,50 за євро

Як передає Укрінформ, про це йдеться в прогнозі компанії "Альпарі", який є в розпорядженні агентства.

"У липні гривня зберігає потенціал до зміцнення і зможе ще раз протестувати позначку в 27,00 в парі з доларом і 31,50 в парі з євро. Нижче цієї позначки діятиме НБУ, який буде скуповувати надлишки гривні. Очікувати зниження курсу можна тільки за збереження темпів інфляції", - йдеться у повідомленні.

В Альпарі відзначають, що в червні гривня продовжила своє зміцнення і змогла опустити курс з доларом нижче 27,00 гривень за долар.

За підсумками місяця, виходячи з курсу НБУ, долар за місяць знизився з 27,5004 до 27,1763 грн (-1,2%). Курс євро за цей самий час знизився з 33,3896 до 32,3018 грн (-3,3%). Більш значне зміцнення гривні проти євро було пов'язане зі зниженням курсу євро на світових ринках.

Зміцнення гривні пов'язане зі сприятливою зовнішньою кон'юнктурою і високими світовими цінами на основні групи товарів нашого експорту - руду, метали й аграрну продукцію.

Читайте також: Експерти цього тижня прогнозують подальше зміцнення гривні

Також відзначається підвищений попит з боку нерезидентів на облігації внутрішньої держпозики і єврооблігації. Це дозволяє гривні стійко утримувати свої позиції.

Водночас обсяг імпорту і споживання поки що не відновився до доковідних періодів. Це призводить до зниження попиту з боку імпортерів і не приводить до купівель долара на міжбанку. Такий тандем і зміцнює гривню.

Раніше зростання гривні стримував НБУ, який скуповував надлишок валюти з ринку. Але, починаючи з травня, ситуація почала змінюватися.

У першому півріччі інфляція продовжила набирати обертів. НБУ, намагаючись її стримати, дозволив курсу гривні спуститися до 27,00 грн. Таке зниження найсприятливіше впливає на економіку, воно не знижує рівень споживання і дозволяє трохи сповільнити інфляцію, і водночас особливо не шкодить експортерам.

Як повідомляв Укрінформ, раніше радник Президента з питань економіки Олег Устенко заявив, що, за прогнозами Мінекономіки, в 2021 році курс національної валюти може становити 28,6 грн/дол., а експерти очікують, що курс гривні цього року коливатиметься в межах 27-29,5 грн/дол.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-