На митниці пояснили, як перевірятимуть відсторонених працівників

На митниці пояснили, як перевірятимуть відсторонених працівників

Укрінформ
Відсторонені від виконання обов’язків митники після переходу на контракт будуть першими піддані перевірці на доброчесність з можливими оргвисновками.

Як передає Укрінформ, так заступник голови Державної митної служби України Владислав Суворов прокоментував публікації ЗМІ про повернення деяких працівників митниць, відсторонених від роботи у зв’язку із можливими контактами з особами, підданими санкціями Ради національної безпеки та оборони, до виконання своїх службових обов’язків, повідомляє пресслужба ДМС.

"Працівники митниць, які були відсторонені від виконання службових обов’язків внаслідок можливих контактів з особами, щодо яких РНБОУ накладено персональні санкції, першими пройдуть перевірку на доброчесність після переведення на контрактну форму роботи. За її результатами можуть бути зроблені організаційні висновки аж до розірвання контракту та звільнення", - сказав Суворов.

За його словами, Державна митна служба України та її керівництво діяли у цій ситуації у суворій відповідності до чинного законодавства. Держмитслужба як орган з суто контрольними повноваженнями надавала правоохоронним органам, які готували списки контрабандистів на відповідні засідання РНБО, інформаційно-статистичні дані.

На засіданнях РНБО 2 та 15 квітня 2021 року було оприлюднено список суб’єктів, підозрюваних у контрабанді та порушеннях митних правил, щодо яких були застосовані персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції). У подальшому правоохоронними органами передано до Держмитслужби інформацію щодо можливої причетності посадових осіб Державної митної служби до цих підсанкційних суб’єктів.

На підставі зазначеної інформації були розпочаті дисциплінарні провадження на предмет можливих контактів митників із представниками компаній і фізичними особами із санкційного списку. На час дисциплінарних процедур майже 200 співробітників митниць були відсторонені від виконання службових обов’язків з метою позбавити їх можливості впливати на збір документів, які б підтверджували такі контакти.

Частина з них звільнилися з посад, а в решті випадків були проведені перевірки й опитування, зібрані документи та направлені до правоохоронних органів, у межах повноваженнях яких знаходиться подальший супровід розслідування та прийняття відповідних рішень. Нині дисциплінарні провадження практично завершені, термін відсторонення, передбачений законодавством, вичерпаний, і основна частина відсторонених людей повернулася до роботи. Законних підстав не пускати їх на робочі місця у Держмитслужби немає.

«З 1 липня нормативно-правова ситуація зміниться, митниця починає працювати як єдина юридична особа. У рамках реорганізації 70% працівників переводяться в нову структуру на контрактній основі з піврічним випробувальним терміном. Контракт, з одного боку, передбачає підвищення базових ставок заробітної плати для митників. З іншого боку, контракт передбачає жорсткі механізми контролю, найважливіший з яких – перевірка на доброчесність шляхом застосування поліграфу та моніторингу способу життя митника», - сказав заступник голови Держмитслужби.

Читайте також: Державна митниця планує перерахувати до бюджету за цей рік на ₴40 мільярдів більше

У разі виникнення питань щодо доброчесності вони спочатку будуть винесені на розгляд спеціальної комісії. А якщо пояснення комісія вважатиме недостатньо переконливими, можлива перевірка з використанням поліграфа. Першими після 1 липня перевірку на доброчесність пройдуть саме ті працівники митниць, які були відсторонені від виконання службових обов’язків внаслідок можливих контактів з особами на яких накладено санкції РНБОУ, з можливістю проходження поліграфу. За її результатами можуть бути зроблені організаційні висновки.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці травня основна частина експериментального проєкту з тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності була завершена. Загалом тестування пройшли 9 048 посадових осіб митної служби. Через хворобу та інші поважні причини не змогли взяти участь у тестуванні близько 400 осіб. Вони матимуть змогу пройти тестування разом з колегами, які мали негативні результати тесту на знання митного і антикорупційного законодавства та тесту на загальні здібності, і будуть проходити їх повторно. Голова Державної митної служби (ДМС) Павло Рябікін висловив думку, що треба замінити близько 50% особового складу митних органів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-