Голова ДФС - Гетманцеву: Блокування «сірих» сайтів-торговців підакцизом законами не врегульоване

Голова ДФС - Гетманцеву: Блокування «сірих» сайтів-торговців підакцизом законами не врегульоване

Укрінформ
Голова Державної фіскальної служби Вадим Мельник заявив, що закриття вебсайтів, через які здійснюється незаконна реалізація підакцизних товарів, не буде ефективним, доки правоохоронні органи не матимуть законодавчого врегулювання цих питань.

Як передає Укрінформ з посиланням на ЕП, таким чином очільник відомства відреагував на публікацію у спецпроєкті ЕП "Ні контрабанді", у рамках якого проводилось інтерв'ю з головою Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим.

В інтерв'ю Гетманцев, зокрема, заявив, що через нелегальний ринок тютюну бюджет недоотримує десь 12 млрд грн. "Тому для мене надходження до бюджету - єдиний об'єктивний показник. Інший - ми повинні забити в пошук відповідний підакцизний товар в інтернеті і не знайти його", - сказав депутат.

"Було б бажання. Хоча я не кажу, що фіскали мають лише блокувати сайти. До речі, вони їх блокують - близько пів сотні сайтів заблоковані за рішеннями судів. Тобто механізми є, було б бажання", - вважає Гетманцев.

Водночас голова ДФС заявив, що блокування сайтів, які незаконно торгують підакцизом, законодавчо не врегульовано.

Читайте також: ДФС цьогоріч вивела з «тіні» майже 800 мільйонів

"На сьогодні питання припинення діяльності вебсайтів, через які здійснюється незаконна реалізація підакцизних товарів, а також притягнення до відповідальності їх утримувачів, законодавчо не врегульовані. Не визначений нормативно й механізм контролю за поштовими відправленнями підакцизних товарів", - сказав Мельник.

"Державна фіскальна служба за результатами практичних напрацювань у межах кримінальних проваджень щодо припинення роботи вебсайтів, через які незаконно реалізується спирт, двічі спрямовувала на адресу голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева пропозиції щодо розгляду можливостей врегулювання зазначених проблемних питань на законодавчому рівні", - додав очільник ДФС.

"Разом з тим системна робота підрозділів ДФС щодо припинення нелегального виготовлення та реалізації алкогольної продукції через роздрібні торговельні точки, мережу Інтернет та через операторів поштового зв’язку дає позитивний результат. У поточному році працівниками ДФС з незаконного обігу вилучено 1908 тонн спирту на суму майже 350 млн грн та 498 тонн лікеро-горілчаних виробів на суму 104 млн грн. Ліквідовано 55 незаконних виробництв спирту та алкоголю. На підставі судових рішень заблоковано роботу 121 веб-сайту, що розповсюджували фальсифіковані спирт та лікеро-горілчані вироби", - додали в ДФС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-