Україна і Туреччина домовились про поставки скрапленого газу

Україна і Туреччина домовились про поставки скрапленого газу

Укрінформ
Україна та Турецька Республіка домовились про співпрацю у сфері енергетики, зокрема щодо постачання зрідженого природного газу (ЗПГ).

Як передає Укрінформ, про це під час п’ятого засідання Українсько-Турецької робочої групи з питань енергетики розповів заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков, повідомляє пресслужба Міненерго.

За словами Демченкова, сторони вже домовились сприяти співпраці компаній енергетичного сектору щодо диверсифікації поставок природного газу до України, що включає в себе розбудову інфраструктури ЗПГ-терміналів. Також країни домовились співпрацювати щодо транспортування природного газу через Трансбалканський трубопровід в обох напрямках між Україною та Туреччиною.

«На даний момент ми не є активним гравцем ЗПГ-ринку, проте геополітична ситуація та зменшення обсягів транзиту змушують шукати нові напрями торгівлі та співпраці для забезпечення завантаженості власної газотранспортної системи. Саме тому, співпраця з Турецькою Республікою в розрізі поставок ЗПГ є пріоритетною для нас», – підкреслив Демченков.

Читайте також: На ринку скрапленого газу немає дефіциту - Мінекономіки

Як повідомляв Укрінформ, Азербайджан може стати одним з нових джерел постачання газу в нашу державу.

На сьогодні транспортування природного газу в Україну з Республіки Азербайджан можливе через територію Туреччини і далі – через Трансбалканський трубопровід. ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» ще в серпні 2020 року на замовлення своїх клієнтів вперше здійснив реверсне транспортування газу Трансбалканським газовим коридором з Греції через ГТС Болгарії та Румунії в Україну, що продемонструвало технічну здатність Транcбалканського маршруту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-