Експерти не змогли підтвердити збитки від формули «Роттердам+» - прокурор САП

Експерти не змогли підтвердити збитки від формули «Роттердам+» - прокурор САП

Укрінформ
Жодна експертна установа всеукраїнського рівня не змогла підтвердити збитків від формули «Роттердам+» під час закупівлі вугілля.

Про це прокурор САП Денис Демків заявив в інтерв'ю РБК-Україна, передає Укрінформ.

«Всі експертні установи всеукраїнського рівня не змогли підтвердити наявність збитків. Жоден контролюючий орган не зміг встановити конкретне порушення, що призвело до збитків. Крім того, проведено десятки експертиз», - поінформував прокурор САП.

Говорячи про експертизи у справі, Демків зазначив, що одна з експертиз робилася українським НДІ спеціальної техніки та судових експертиз СБУ.

«Там експерт написав, що є матеріальні збитки, які були нанесені "постачальникам (споживачам)". У мене відразу питання виникає: так кому все-таки ці збитки завдані: постачальникам або споживачам? Це ж не одне і те ж. Але навіть не будемо вдаватися в такі дрібні деталі. Після цього призначається комплексна комісійна експертиза, яку очолює цей же експерт. До цієї комісії входять також експерти Харківського НДІ судових експертиз імені Бокаріуса та науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мін'юсту. Тобто, вже три ці установи проводять комісійну експертизу, і вони ці збитки не підтверджують. Експерт, який був головою комісії, не пише окремої думки, хоча це спростовує його ж попередні висновки», - зазначив прокурор.

Читайте також: Порошенко – після допиту в СБУ: Україна була змушена у 2014-15 роках купувати вугілля в РФ

Він уточнив, що постанова №289 від НКРЕКП, якою впроваджувалася формула "Роттердам+", неодноразово оскаржувалася в судах, але її жодного разу не скасували.

«Вона пройшло всі інстанції, в тому числі Верховний Суд, і жодного разу не було скасована. Не було встановлено порушень ні за формою, ні за змістом. Це наводить на певні думки. Далі, у нас десятки контролюючих органів і ці органи проводили перевірки, в тому числі Рахункова палата перевіряла, і не знайшла порушень в діях НКРЕКП в цій частині. Детективи НАБУ звернулися до Антимонопольного комітету, який теж контролюючий орган, оскаржили, але порушень не встановили», - уточнив представник Антикорупційної прокуратури.

Говорячи про включення витрат на транспортування вугілля у формулу «Роттердам+», прокурор уточнив, що він не є експертом у сфері енергетики і не може знати, скільки в Україні коштує виробництво одного кіловата на ТЕС.

«Наскільки я розумію ринок енергетики, без ТЕС у нас не буде вистачати енергії для України. Тому вона повинна бути. Яка її ціна, як вона формується, яка собівартість, які витрати, – це повинні встановлювати експерти, фахівці в цій сфері. Я вивчив експертизи і, дійсно, в експертизах зазначено, що включення витрат на транспортування є коректним», - поінформував прокурор САП.

Читайте також: Прокурор САП про «Роттердам+»: Справу розслідують за фактами

Як повідомляв Укрінформ, 20 травня новий старший групи прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Денис Демків вчетверте закрив кримінальне провадження про збитки від формули «Роттердам +».

У НАБУ 21 травня заявили, що оскаржать рішення про закриття справи «Роттердам+».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-