Європейська комісія провела дистанційний аудит українських ягід

Європейська комісія провела дистанційний аудит українських ягід

Укрінформ
Генеральний директорат з питань безпечності харчових продуктів та охорони здоров’я Європейської комісії завершив дистанційний аудит системи державного контролю за мікробіологічним забрудненням ягід, які експортуються до ЄС. До сфери аудиту потрапили лохина, малина та чорниця.

Як передає Укрінформ, про це повідомила Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«За останні роки ЄС став основним торговельним партнером України на ринку аграрної продукції – більше третини аграрного експорту України спрямовується європейським споживачам. Для України дуже важливо підтримувати репутацію надійного торговельного партнера, який гарантує високу якість та безпечність своєї продукції, і аудит спрямований саме на це», - розповіла голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Під час аудиту європейську сторону було ознайомлено з системою державного контролю за виробництвом ягід в Україні, контролю первинного виробництва та переробки ягід, системою контролю якості продукції на підприємствах та лабораторним контролем за мікробіологічним забрудненням продуктів нетваринного походження.

Звіт за результатами проведеного аудиту буде опублікований на офіційному сайті Європейської комісії.

Читайте також: На Київщині працює ягідна ферма самообслуговування

Як повідомлялося, експорт українських ягід до ЄС зростає. У 2018 році до країн Європейського Союзу було експортовано більш як 12,5 тонн малини, а в 2020 році – вже понад 18 т. Найбільше малини експортувалося з Львівської, Вінницької, Волинської областей та Києва.

Експорт лохини у 2019 році становив 6,4 т, у 2020 році – 9,9 т. Основними постачальниками були Житомирська, Київська та Івано-Франківська області.

Раніше в результаті аудиту Україна підтвердила право експорту молока та молочної продукції до ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-