Справа на 72 мільйони: завершилося слідство щодо ексглави правління банку «Аркада»

Справа на 72 мільйони: завершилося слідство щодо ексглави правління банку «Аркада»

Укрінформ
Нацполіція завершила слідство за фактом розкрадання активів банку «Аркада».

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба столичної прокуратури.

«Завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно ексголови правління АТ АКБ «АРКАДА» та 8 інших осіб за фактом привласнення грошових коштів фондів фінансування будівництва у сумі 72 млн гривень», - інформують у відомстві.

Згідно з матеріалами досудового розслідування, підозрюваний, обіймаючи посаду голови правління АТ АКБ «АРКАДА», разом зі своїми спільниками розробив та реалізував схему привласнення грошових коштів фондів фінансування будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика», управителем яких є АТ АКБ «АРКАДА».

Так, шляхом видачі кредиту та подальшого проведення операцій з використанням суб’єктів господарювання, які не пов’язані з АТ АКБ «АРКАДА» та підконтрольні безпосередньо підозрюваному, з фондів фінансування будівництва були виведені кошти у сумі 50 млн гривень.

За аналогічною схемою під виглядом кредитування товариства під заставу неіснуючого майна із активів банку виведено ще 22 млн гривень.

Своїми умисними протиправними діями учасники організованої групи за сприяння пособників заподіяли майнову шкоду АТ АКБ «АРКАДА» на загальну суму 72 млн гривень.

Наразі ексголові правління та 4 службовцям АТ АКБ «АРКАДА» повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення в складі організованої групи за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна) ККУ, та 4-м пособникам-керівникам підконтрольних товариств за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 ККУ.

Вказаним особам в порядку ст. 290 КПК України оголошено про завершення слідства та відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Після цього обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті.

Читайте також: У Києві підписали меморандум про вирішення питання добудови житла «Аркади»

Як повідомляв Укрінформ, банк «Аркада» зупинив будівництво трьох житлових масивів у Києві («Патріотика», «Еврика», «Патріотика на озерах»), у спорудження квартир яких вклали кошти понад 12 тис. громадян. Будівництво 40 будинків заморожене вже кілька років.

25 серпня 2020 року правління НБУ ухвалило рішення про віднесення АТ АКБ «Аркада» до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-