Кабмін затвердив проєкт закону у сфері консолідації земель

Кабмін затвердив проєкт закону у сфері консолідації земель

Укрінформ
Кабінет Міністрів затвердив проєкт закону щодо удосконалення законодавства у сфері консолідації земель, передусім сільськогосподарського призначення.

Про це представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Урядовці схвалили проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель", яким пропонується удосконалити правове регулювання відносин щодо консолідації земель, передусім сільськогосподарського призначення, шляхом визначення організаційно-правових засад консолідації таких земель, підстав, способів та порядку проведення консолідації земель", - написав Мокан.

Він додав, що також пропонується визначити новий вид документації із землеустрою, відповідно до якої здійснюватимуться заходи, пов'язані з проведенням консолідації земель.

Мокан також пояснив, що консолідація земель - комплекс організаційних, правових, землевпорядних та інших заходів, що полягає в економічно обґрунтованому об'єднанні землевласниками земельних ділянок всіх категорій та форм власності, місце розташування, розміри та конфігурація яких забезпечують стале землекористування.

"Проєкти землеустрою щодо консолідації земельних ділянок розробляються з метою усунення недоліків земельних ділянок (черезсмужжя, дрібноконтурність, відсутність доступу до доріг та комунікацій тощо), а також можуть передбачати здійснення заходів щодо поділу, об'єднання, обміну, купівлі-продажу земельних ділянок, встановлення земельних сервітутів, укладення, зміни договорів про користування земельними ділянками", - зауважив Мокан.

Також вказується, що строк оренди земельних ділянок сільгосппризначення не може бути меншим 7 років, а ділянок меліоративних земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація, - не меншим ніж 10 років.

Мокан повідомляє, що у зв'язку із запровадженням в Україні з 1 липня 2021-го року ринкового обігу земель с/сільгосппризначення виникає необхідність встановлення правила про примусову консолідацію на основі права власності.

"У країнах Європи з розвиненими правовими системами та діючим принципом верховенства права наявний багатий досвід правового регулювання цих відносин: консолідація здійснюється в багатьох випадках за рішенням суду чи квазісудових органів на підставі спеціальних проєктів", - зазначив парламентарій.

Окрім того, Мокан зауважив, що запропонований проєкт закону дасть змогу внаслідок перерозподілу земель усунути різноманітні недоліки землекористування і сприятиме встановленню ринкової вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення та умов для розвитку ринкових орендних відносин.

Як інформує Урядовий портал, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначив, що Кабінет Міністрів підтримав рішення щодо полегшення доступу до отримання інформації про землеустрій та земельні ділянки.

«Завдяки цьому рішенню покращиться ефективність роботи Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель. Це дасть змогу скоротити строки отримання інформації від Фонду й покращити якість надходження та обліку матеріалів», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Уряд пропонує внести зміни до закону «Про землеустрій» щодо уніфікації документації

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський 28 квітня 2020 року підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року громадяни України можуть набувати право власності на земельні ділянки сільгосппризначення площею до 100 га. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тис. га землі. Заборонено продаж державних та комунальних земель. Відповідно до підписаного закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-