Частка відновлюваних джерел уже на рівні запланованих показників 2030 року - Міненерго

Частка відновлюваних джерел уже на рівні запланованих показників 2030 року - Міненерго

Укрінформ
Частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в загальному балансі виробництва електроенергії в Україні в 2021 році перевищить показники, які згідно з Енергетичною стратегією України мають бути досягнуті тільки до 2030 року.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив заступник міністра енергетики Юрій Бойко в ході конференції "Перехід від "зеленого" тарифу до ринкових умов", організованою Українською вітроенергетичною асоціацією (УВЕА).

Так, за словами Бойка, частка відновлюваних джерел енергії в загальному балансі виробництва електроенергії в Україні в 2020 році вже склала 12,4%. У 2021-му - перевищить 13%, тобто подолає показник, який згідно з Енергетичною стратегією України на період до 2035 року мав бути досягнутий тільки до 2030 року.

У зв'язку з цим, як вважають в Міністерстві енергетики, показник 25% частки відновлюваних джерел енергії в загальному балансі виробництва електроенергії, який мав бути досягнутий до 2035 року, ймовірно буде досягнуто на 5 років раніше - до 2030 року.

Саме цей показник, на думку Міненерго, необхідно закріпити у відповідних стратегічних документах.

Читайте також: Вітроенергетика після «зеленого» тарифу: в Україні обговорюють майбутнє галузі

Як повідомляв Укрінформ, в Україні стартувала Міжнародна вітроенергетична конференція 2021 «Вітроенергетичний сектор: перехід від «зеленого» тарифу до ринкових умов», яка триватиме 20-21 квітня та збере топових експертів цієї галузі, представників державних органів України, секретаріату Енергетичного Співтоварства, Bloomberg NEF та Wood Mackenzie, а також українських та зарубіжних компаній, що працюють у галузі вітроенергетики.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-