Гривня здешевшала на тлі ескалації військових дій на Сході — Данилишин

Гривня здешевшала на тлі ескалації військових дій на Сході — Данилишин

Укрінформ
Обмінний курс гривні до долара США на міжбанківському ринку за тиждень знецінився на 0,3%, зокрема через повідомлення про ескалацію військових дій на сході України та зниження обсягу пропозиції іноземної валюти з боку клієнтів банків.

Як передає Укрінформ, про це написав голова Ради Національного банку Богдан Данилишин у Фейсбуці

"На тлі повідомлень щодо ескалації військових дій на сході України та зниження обсягу пропозиції іноземної валюти з боку клієнтів банків минулого тижня на 9,7% (з 302 млн до 273 млн доларів США в середньому за день) обмінний курс гривні до долара США на міжбанківському ринку знецінився за тиждень на 0,3% та залишається близьким до рівня 28 гривень за 1 долар США. З урахуванням того, що попит клієнтів банків на іноземну валюту на міжбанківському ринку знизився лише на 2% за тиждень, його домінування над пропозицією іноземної валюти посилилося, що обумовило збільшення чистого продажу іноземної валюти з позиції банків", - написав Данилишин.

Водночас на готівковому валютному ринку продовжує переважати пропозиція іноземної валюти. Чиста купівля готівкової іноземної валюти банками у фізичних осіб з початку квітня становила 267 млн доларів США (з початку року – 472 млн доларів США), що дозволяє підтримувати високий рівень валютної ліквідності банків та компенсувати скорочення їх валютної позиції через операції на міжбанківському ринку.

Читайте також: На прискорення інфляції цьогоріч впливають немонетарні чинники – Данилишин

Зазначається, що Національний банк минулого тижня не брав участі в операціях на валютному ринку, проте продовжує здійснювати моніторинг ситуації на ринку та здійснюватиме інтервенції у разі необхідності збалансування попиту та пропозиції на іноземну валюту.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні очікується помірне зростання курсу гривні щодо долара і більш помітне зміцнення щодо євро за рахунок того, що європейська валюта продовжує дешевшати на світовому ринку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-