Незалежності Нацбанку нічого не загрожує – Шевченко

Незалежності Нацбанку нічого не загрожує – Шевченко

Укрінформ
Національний банк України провадить незалежну від уряду політику й твердо дотримується власних визначених показників.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це в інтерв’ю GlobalCapital заявив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

“Звісно, ми відчуваємо очікування від уряду, коли йдеться про інфляцію, але в НБУ ми дотримуємося власної позиції стосовно плаваючого обмінного курсу та жорстких інфляційних цілей. Політичний тиск на центральні банки, вірогідно, існує всюди, але врешті-решт напрямок руху ключової ставки - рішення Нацбанку. Нічого не загрожує незалежності НБУ”, - сказав Шевченко.

Він наголосив, що “центральні банки повинні бути технократичними і НБУ демонструє це”.

“Можуть бути чутки стосовно того, чи незалежний НБУ від уряду, але з 2020 року я довів, що наш банк дотримуватиметься політики плаваючого обмінного курсу та інфляційного таргетування”, - підсумував глава НБУ.

Читайте також: Україна обов’язково отримає кошти МВФ - глава Нацбанку

Як повідомляв Укрінформ, раніше радник Президента України з питань економіки Олег Устенко заявив, що незалежність НБУ - абсолютно визнаний факт не лише всередині країни, а й у міжнародних фінансових колах, зокрема в МВФ, для якого незалежність регулятора - зона особливої ​​уваги. І згадка про незалежність НБУ в резолюції Європарламенту - це правильний і логічний меседж, який повністю корелює і з позицією Президента Зеленського, і з українським законодавством, і з інтересами українських платників податків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-