Нацбанк зобов’язав шість страхових компаній усунути порушення

Нацбанк зобов’язав шість страхових компаній усунути порушення

Укрінформ
Національний банк зобов’язав шість страхових компаній усунути порушення нормативів. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

Національний банк України прийняв рішення застосувати до шести страхових компаній захід впливу у вигляді зобов'язання вжити заходів для усунення порушення нормативу платоспроможності та достатності капіталу та деяких інших нормативів. Таке рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг на засіданні 16 квітня.

Зазначається, що Комітет провів перше засідання, на якому розглянув акти про порушення страховиками обов’язкових нормативів у 2020 році.

Загалом на початку березня акти про правопорушення були складені щодо 46 компаній за результатами безвиїзного нагляду за страховими компаніями у другому півріччі 2020 року.

За результатами розгляду першої частини актів вирішено застосувати захід впливу до шести компаній: ПРАТ СК "Арма", ТДВ "СК "Віп-Капітал", ТДВ "СК "Гештальт Груп", ПрАТ СК "Мономах", ПрАТ "СК "Сан Лайф", ПрАТ "СК "Трансмагістраль".

Всі шість страховиків є невеликими, кожен з них мав у 2020 році від 4 млн грн до 20 млн грн страхових премій. Cкарг на дії зазначених страховиків до Національного банку не було.

"П’ять із шести зазначених компаній порушують тільки норматив платоспроможності та достатності капіталу, але при цьому дотримувались вимог щодо покриття страхових резервів прийнятними активами. Один страховик порушує вимоги щодо покриття резервів", - пояснив регулятор.

Згадані компанії не усунули повністю порушення станом на 31 грудня 2020 року та не надали до Нацбанку інформацію щодо самостійного усунення всіх порушень.

Національний банк надав п’яти страховикам (окрім ПрАТ СК "Мономах") можливість до 31 травня 2021 року вжити заходів для усунення порушення та подати регулятору звіт і підтверджувальні документи. ПрАТ СК "Мономах" матиме час на усунення порушень до 30 червня 2021 року.

Читайте також: Альтернативне вирішення спорів між споживачами та страховиками: в Укрінформі презентували звіт

Також страховики мають право подовжити строк на усунення порушень, якщо завчасно нададуть обґрунтовані клопотання.

Рішення про застосування заходів впливу набуває чинності 17 квітня 2021 року.

Як повідомляв Укрінформ, із 1 липня 2020 року Національний банк став регулятором ринку небанківських фінансових послуг.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-