Від початку року курс гривні зміцнився на 1,6%

Від початку року курс гривні зміцнився на 1,6%

Укрінформ
Курс гривні від початку 2021 року зміцнився на 1,6%, тоді як у минулому році за той самий період втратив понад 15%.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" сказав голова Національного банку Кирило Шевченко. 

"Ми з початку року поповнили резерви на $200 з лишком мільйонів. Але для чого НБУ це робив? Щоб згладжувати коливання. Подивіться на курсову динаміку порівняно з минулим роком. З початку цього року курс гривні зміцнився на 1,6%, тоді як в минулому році за той самий період втратив понад 15%. Це показує, що сьогодні ринок більш збалансований", - сказав Шевченко.

За його словами, за ці два місяці 85% пропозиції на валютному ринку формували не нерезиденти, а традиційні експортери - компанії гірничо-металургійного комплексу та аграрників.

Шевченко також зауважив, що те зміцнення гривні, яке спостерігалось у 2019 році, на його думку, не пішло на користь українській економіці.

Читайте також: Локдаун у березні матиме незначний вплив на економіку – голова Нацбанку

"Я вважаю, що таке надмірне зміцнення гривні не пішло на користь українській економіці. Це моє переконання. Наразі ми не бачимо можливості повторення курсової динаміки 2019 року у 2021-му. По-перше, інтерес інвесторів-нерезидентів до ринку ОВДП можна охарактеризувати як стриманий. По-друге, економіка поступово відновлюється після 2020 року, цілком імовірне пожвавлення туризму, відповідно попит на валюту буде більшим. З іншого боку, високі ціни на руду, метал, агропродукцію збільшують пропозицію валюти. В нас немає "таргету" чи "коридору" для курсу. Повторюся – ми залишаємося відданими режиму плаваючого курсу. Наша оновлена стратегія валютних інтервенцій фактично дублює попередню", - підкреслив Шевченко.

Читайте також: МВФ поліпшив прогноз для ВВП України

Як повідомляв Укрінформ, у квітні очікується помірне зростання курсу гривні до долара і більш помітне зміцнення по відношенню до євро за рахунок того, що європейська валюта продовжує дешевшати на світовому ринку. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-