Уряд підтримав зміни до Митного кодексу про визначення країни походження товару

Уряд підтримав зміни до Митного кодексу про визначення країни походження товару

Укрінформ
Кабінет Міністрів підтримав запропоновані Міністерством фінансів та Державною митною службою зміни до Митного кодексу України про визначення країни походження товару.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

"Сьогодні, 7 квітня 2021 р., Кабмін підтримав розроблений Мінфіном та Держмитслужбою проєкт Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність до Митного кодексу Європейського Союзу», - йдеться в повідомленні.

За Угодою про асоціацію між Україною та ЄС відбувається процес імплементації до Митного кодексу України положень митного законодавства Європейського Союзу, зокрема, в частині визначення непреференційного походження при імпорті чи експорті в Україну товарів.

Цим законопроєктом пропонується розділ II «Країна походження товару» Митного кодексу України викласти у новій редакції, згідно з якою Митному кодексу Європейського Союзу відповідатимуть положення щодо: мети визначення непреференційного походження товарів, особливостей визначення походження приладдя, запасних частин та інструментів, нейтральних елементів і пакування, переліку товарів, повністю вироблених у даній країні, тощо.

Читайте також: З контрабандистами Україні доведеться боротися, як США – з гангстерами

Законопроєкт розроблений відповідно до вимог додатка XV «Наближення митного законодавства» до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, відповідно до ратифікованої Угоди про асоціацію.

Згідно з прийнятим урядом рішенням законопроєкт буде подано на розгляд Верховної Ради України.

Очікується, що прийняття Закону сприятиме удосконаленню митного сервісу та розвитку міжнародної торгівлі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-