НБУ вдалося повернути майже 28% боргу збанкрутілих банків

НБУ вдалося повернути майже 28% боргу збанкрутілих банків

Укрінформ
Із загального обсягу заборгованості збанкрутілих банків перед Національним банком (56,8 млрд грн) вдалося повернути 15,8 млрд грн, або майже 28%, це стало можливим завдяки реалізації заставлених Нацбанком активів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Фонду гарантування за підсумками засідання Міжвідомчої групи з питань повернення активів збанкрутілих банків, що відбулося 1 квітня під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Голова НБУ Кирило Шевченко поінформував учасників засідання про стан справ із поверненням активів збанкрутілих банків.

«З загального обсягу заборгованості збанкрутілих банків перед НБУ (56,8 млрд грн) вдалося повернути 15,8 млрд грн, або майже 28%. В основному це вдалося зробити за рахунок реалізації заставлених Національним банком активів. Наразі, більшість забезпечення банків вже реалізована ФГВФО на відкритих торгах», – сказав голова НБУ.

Він додав, що, за опередніми розрахунками, залишку застави майнових поручителів не вистачить для погашення всієї заборгованості банків за наданими кредитами рефінансування, бо на 1 березня вона становила 41 млрд грн.

За словами Шевченка, крім роботи із прямою заставою збанкрутілих банків регулятор працює у напрямку стягнення заборгованості за наданими кредитами рефінансування з майнових та фінансових поручителів. Загалом на розгляді судів перебувало 105 справ із вимогами НБУ до майнових поручителів на загальну суму 36,7 млрд грн. На сьогодні судами вже задоволено 56 позовів на 9,8 млрд грн. Решта - 35 позовів на суму 7,32 млрд грн - ще розглядаються судами різних інстанцій.

Окрему увагу в НБУ приділяють роботі з фінансовими поручителями банків, які, зокрема, є їхніми фактичними колишніми власниками. Загалом Національним банком подано 10 позовів на суму 10,7 млрд грн. Судами вже задоволено 3 позови на 1,95 млрд грн. Решта – 7 позовів на суму 8,76 млрд грн - іще розглядаються.

Шевченко запропонував створити експертні підгрупи в межах міжвідомчої групи для оперативного напрацювання змін до законодавства, вироблення єдиної політики та координації зусиль задля повернення активів збанкрутілих банків.

Читайте також: НБУ рефінансував три банки на 300 мільйонів гривень

Окрім того, на думку голови НБУ, нині є нагальною потреба в консолідації та посиленні роботи всіх правоохоронних органів, аби уникнути розпорошеності та неузгодженості дій у відкритих кримінальних провадженнях за фактами виведення активів збанкрутілих банків.

«Мільярди гривень були виведені з банків, і для повернення коштів вкладникам були залучені державні кошти. Повернення цих коштів до держбюджету – це справа державного значення. Фонд роками веде цю роботу, однак це завдання потребує консолідації зусиль усіх відомств, які мають відповідну компетенцію, у тому числі правоохоронних органів. Рішення про створення робочої групи продемонструвало, що є політична воля для розв’язання цієї проблеми», - прокоментувала директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут.

За її словами, головна мета міжвідомчої групи - сформувати єдину політику щодо кожного банку, кожного власника чи пов'язаної особи, виступити єдиним фронтом і створити такі умови, коли повернення виведених активів стане для них чи не єдиним виходом.

Сума виведених активів різниться по кожному банку, додала Рекрут. Та загалом "для Фонду гарантування вихідною цифрою для розрахунку є сума незадоволених вимог кредиторів неплатоспроможних банків. На сьогодні вона сягає 230 млрд грн, із яких 69,2 млрд грн – вимоги Фонду".

За підсумками засідання Прем’єр-міністр доручив учасникам міжвідомчої робочої групи підготувати пропозиції щодо розроблення консолідованої стратегії у питанні повернення активів збанкрутілих банків.

Як повідомляв Укрінформ, уряд 24 лютого ухвалив постанову про створення міжвідомчої робочої групи з питань повернення активів збанкрутілих банків.

До групи увійшли голова НБУ Кирило Шевченко, міністр юстиції Денис Малюська, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, директор НАБУ Артем Ситник, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-