В Україні вперше впровадили новітню систему підвищення безпеки реактора на АЕС

В Україні вперше впровадили новітню систему підвищення безпеки реактора на АЕС

Укрінформ
На енергоблоці № 3 Южно-Української АЕС ввели в експлуатацію систему примусового скидання тиску з системи герметичного огородження реакторної установки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба ДП "НАЕК "Енертоатом".

"Цю новітню технологію в рамках проєкту ЄБРР та Євратома, а також Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки діючих енергоблоків, в Україні впроваджено вперше", - зазначили в Енергоатомі.

В енергокомпанії зауважили, що система примусового фільтрованого скидання парогазової суміші з гермооболонки входить до переліку постфукусімськіх заходів. Вона призначена запобігти пошкодженню залізобетонних конструкцій та сприяти зменшенню викидів у довкілля у разі аварії.

"Система примусового скидання тиску для енергоблока № 3 має комбіновану, двоступеневу, систему фільтрації. Перший ступінь – рідинна фаза, другий – метало-волокнисті фільтри. Вона забезпечує 99,99% очищення викидів для всіх типів аерозолів і 99,5% – для газоподібного йоду", - деталізували фахівці підприємства.

За їхніми розрахунками, можливість виникнення тиску, здатного навіть в умовах важких аварій зруйнувати гермооболонку реакторів типу ВВЕР, що експлуатуються в Україні, мізерна.

Будівельно-монтажні роботи, налаштування та випробування системи було завершено у грудні 2020 року, а нині розпочалась експлуатація системи. НАЕК «Енергоатом» планує ввести таку систему в експлуатацію на всіх енергоблоках типу ВВЕР-1000 серії В-320 упродовж 2021 року, суттєво підвищуючи їхню безпеку.

Читайте також: Енергоатом завершив минулий рік із чистим збитком ₴4,8 мільярда – StateWatch

Сьогодні на всіх 15 енергоблоках АЕС України виконуються заходи Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки АЕС, куди також включені рекомендації міжнародних експертів, які виконували свої місії в рамках Спільного проєкту ЄС – МАГАТЕ – Україна. Програмою передбачено реалізацію заходів, спрямованих на забезпечення стійкості енергоблоків АЕС до стихійних лих або інших екстремальних ситуацій.

Заходи з Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки виконуються за рахунок коштів ДП «НАЕК «Енергоатом», а також за кошти ЄБРР та Євратома.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-