Турецька ліра суттєво подешевшала

Турецька ліра суттєво подешевшала

Укрінформ
Курс турецької ліри по відношенню до долара 22 березня суттєво знизився порівняно із минулим тижнем.

Як передає Укрінформ, про це повідомив телеканал TRT Haber

«Курс турецької ліри до долара минулого тижня спостерігався на рівні 7,1925-7,6411. У п’ятницю торги було закрито на рівні 7,2189 із зниженням на 4,5%. На початку першого дня тижня торги відкрилися зі зростанням курсу на рівні 7,93 турецькі ліри за 1 дол.», - йдеться у повідомленні.

У міністр казначейства та фінансів Туреччини Лютфі Ельван виступив із заявою, запевнивши, що країна рішуче стоїть на позиції здорового функціонування ринків.

«Ми продовжимо впроваджувати фіскальну політику для підтримки стабільності цін таким чином, щоб доповнювати монетарну політику. Ми надаємо велике значення ефективному та здоровому функціонуванню ринків. У цьому контексті впровадження режиму ліберального обміну буде продовжуватися», - заявив міністр.

Падіння турецької ліри сталося, зокрема після того, як президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган звільнив 19 березня голову Центробанку Туреччини Наджі Агбала, який пропрацював на цій посаді менше 5 місяців.

Читайте також: Світова економіка відновлюється швидше, ніж прогнозувалося - МВФ

Як заявив 22 березня заступник голови партії справедливості та розвитку з економічних питань Нуреттін Джаніклі, Центральний банк Туреччини та Агбал як його керівник, не використовували раціонально інструменти грошово-кредитної політики, що наклало фінансовий тягар на економіку.

«Перевищення ринкових очікувань обтяжує економіку та збільшує очікування інфляції. Ціноутворення в економіці реалізується відповідно до зростання очікуваних показників інфляції. Ця ситуація ускладнює досягнення цінової стабільності, що є головною метою Центрального банку», - наголосив Джаніклі.

Як повідомляв Укрінформ, це не перше різке падіння турецької ліри по відношенню до долара. Зокрема, у серпні 2020 року турецька ліра продемонструвала рекордне, коли її курс становив 7,3 за 1 дол. Восени турецька нацвалюта продемонструвала чергове піке, перетнувши межу 8 лір за 1 дол.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-