Нацбанк вважає доцільним створення спеціалізованого фінансового суду

Нацбанк вважає доцільним створення спеціалізованого фінансового суду

Укрінформ
У Національному банку вважають, що створення в Україні спеціалізованого фінансового суду дозволить банкам ефективніше врегульовувати питання непрацюючих кредитів та загалом позитивно вплине на інвестиційне середовище.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що 11 березня у Нацбанку відбувся круглий стіл за участі представників банківської, юридичної спільноти та зовнішніх експертів про доцільність створення в Україні спеціалізованого фінансового суду.

Відкриваючи захід, заступник голови Національного банку Ярослав Матузка наголосив на перевагах такого суду.

"Понад 130 тисяч судових спорів в Україні – це спори, пов’язані з фінансовим сектором. Це четверта частина від всіх судових процесів. З огляду на проблематику, ми ініціювали питання щодо необхідності створення спеціалізованого фінансового суду. Ми вважаємо, що від створення спеціалізованого фінансового суду виграють усі: кредитори, позичальники, вкладники та інвестори. Адже такий суд може стати дієвим механізмом захисту їхніх прав", – зазначив Матузка.

Читайте також: МВФ назвав життєво важливим для України незалежність Нацбанку

За даними банків, на сьогодні обсяг заборгованості, що є предметом судових спорів з позичальниками, сягнув 144 млрд грн, спорів із вкладниками – понад 18 млрд грн, інвесторами – 81 млн грн. Загальна сума предметів застави за такими позовами становить близько 14 млрд грн, а обсяг депозитів – 18 млрд грн.

Учасники круглого столу висловили свої думки стосовно створення та функціонування спеціалізованого суду в Україні з урахуванням досвіду іноземних країн, обговорили актуальні у них питання в роботі судів та виконавчої служби, що мають негативний вплив на захист інтересів кредиторів та інвесторів.

На думку учасників, в Україні необхідно впроваджувати зміни до законодавчих механізмів, пов’язані з судовим захистом прав та інтересів кредиторів, порушених недобросовісними боржниками, а також виконанням отриманих рішень. Одним з них може бути і спеціалізований фінансовий суд.

У Нацбанку заявили, що, зі свого боку, продовжать відкритий діалог із учасниками ринку та органами державної влади про перспективи створення та діяльності фінансового суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-