Україна візьме €116 мільйонів кредиту у Франції на закупівлю катерів

Україна візьме €116 мільйонів кредиту у Франції на закупівлю катерів

Укрінформ
Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження стосовно державних запозичень на закупівлю 20 катерів для охорони морських кордонів відповідно до Рамкового договору між Україною та Францією.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

"Урядом схвалено розроблений Мінфіном проєкт розпорядження "Про здійснення державних зовнішніх запозичень відповідно до Рамкового договору між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки посилення морської безпеки та охорони України", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Британія спроєктує нові ракетні катери для України

При цьому міністру фінансів України надано право укласти кредитні договори в рамках підтримки уряду Франції для реалізації державного інвестиційного проєкту – закупівлі 20 катерів морської безпеки та охорони морських кордонів.

Читайте також: Катери, радари і не тільки: що в пакеті допомоги Пентагона для України

Згідно з документом, покупцем є адміністрація Держприкордонслужби, постачальником – французька компанія ОСЕА. Сума офіційної підтримки не перевищує 116 млн євро.

Офіційна підтримка включає банківську позику, гарантовану Французьким експортним агентством Bpifrance Assurance Export, на максимальну суму 76 млн євро і пряму позику Казначейства Франції на максимальну суму 40 млн євро. Фінансова підтримка надається у розмірі, що становить 85% вартості контракту. Строк погашення кредитів не перевищує 10 років (з урахуванням строку вибірки кредиту).

Читайте також: У США пройшли випробування корабля типу Island «Суми»

Процентна ставка казначейської позики – CIRR (0,38% річних на дату підписання контракту).

Процентна ставка банківської позики – EURIBOR (6 місяців) + маржа до 1,4% річних.

Як повідомляв Укрінформ, 19 листопада Україна та Франція підписали велику міжурядову рамкову угоду щодо офіційної підтримки у посиленні системи морської охорони та безпеки кордонів.

22 липня 2020 року у Миколаєві було підписано контракт щодо реалізації українсько-французького проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України.

Проєкт передбачає протягом трьох років будівництво і отримання Держприкордонслужбою України 20 найсучасніших патрульних катерів, чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями. Французька компанія ОСЕА обрала українським партнером суднобудівне підприємство «Нібулон».

За даними Державної прикордонної служби, станом на грудень 2020 року корпус першого катера проєкту був готовий на 50%, другого – на 30%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-