Президент підписав нову редакцію закону про фінансовий лізинг

Президент підписав нову редакцію закону про фінансовий лізинг

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав нову редакцію закону «Про фінансовий лізинг».

Закон ухвалений парламентом 4 лютого, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу глави держави.

«Документ викладає у новій редакції Закон «Про фінансовий лізинг» та визначає загальні засади фінансового лізингу в Україні відповідно до міжнародного права. Закон дасть змогу захистити права лізингоодержувачів, лізингодавців, створити конкурентне середовище у цій сфері та гармонізує законодавство України з правом Європейського Союзу», - розповіли в Офісі Президента.

Згідно з документом, державне регулювання та нагляд на ринку фінансового лізингу здійснює Національний банк України.

Закон також визначає ознаки фінансового лізингу та його об’єкти. Зокрема, це може бути майно, не заборонене законом до вільного обігу на ринку й не заборонене до передачі в лізинг. Водночас згідно із законом не можуть бути об’єктами фінансового лізингу земельні ділянки та інші природні об'єкти, а також об’єкти, визначені частиною другою статті 3 закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Читайте також: Вперше за пів року зросла кількість учасників небанківського ринку фінпослуг – НБУ

«Послуги фінансового лізингу є одним із чинників зростання конкурентоспроможності вітчизняних підприємств, покращення якості їхніх послуг, підвищення ефективності виробництва, як наслідок – зміцнення позицій на вітчизняному ринку та підвищення шансів для виходу на міжнародний. Адже у розвинених країнах через лізинг здійснюється майже третина інвестицій в основні засоби, тоді як в Україні цей показник в останні роки коливається в межах 3-4%», - підкреслили в ОП.

Очікується, що підписаний закон удосконалить інструмент фінансового лізингу, що розширить можливості підприємств для оновлення виробничих потужностей, придбання транспорту, обладнання, техніки, нерухомості, а все це сприятиме збільшенню виробництва валового продукту, а отже – зростанню надходження податків до державного бюджету.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 4 лютого ухвалила у другому читанні та в цілому закон "Про фінансовий лізинг". За відповідне рішення проголосували 279 народних депутатів.

Фото: ОП

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-