Продаж Головпоштамту на Хрещатику може тривати від 2 років - Смілянський

Продаж Головпоштамту на Хрещатику може тривати від 2 років - Смілянський

Укрінформ
Процес продажу будівлі, де розміщений генеральний офіс АТ "Укрпошта" та Київська дирекція Укрпошти на Хрещатику 22 у Києві може зайняти щонайменше два роки. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Укрпошти.

"Сказати точно, коли ми продамо будівлю на Хрещатику, зараз складно. Цей процес може зайняти від 2 років, і на те є свої причини", - розповів директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Він зауважив, що відповідно до законодавства України потрібно погодити рішення з Наглядовою радою, акціонерами та органом управління. Потім провести незалежне оцінювання, знайшовши попередньо аудитора у системі Prozorro. А також провести відкриті торги у системі Prozorro з експозицією лоту не менше ніж пів року.

"Тобто одні лише процедури можуть зайняти понад 1,5 року", - зазначив очільник відомства.

Смілянський сказав, що процес продажу будівлі також залежатиме від ситуації на ринку нерухомості, на якому зараз спостерігається спад.

"Тому ми маємо дочекатись влучного моменту, адже наша ціль не продаж майна, а ефективне використання ресурсів задля розвитку Укрпошти», - підкреслив керівник.

Він також додав, що будівлі, де розташований Головпоштамт, понад 60 років. За попередньою оцінкою, щоб відремонтувати будівлю ззовні, потрібно інвестувати 10 млн грн, на каналізаційні труби - ще 3 млн грн. Зараз на утримання будівлі щорічно витрачається понад 10 млн грн на рік (в т.ч. опалення, освітлення, клінінг). Для того, щоб всередині будівля виглядала як сучасний бізнес-центр чи коворкінг, потрібно понад 100 млн грн, що будуть витрачені на інженерні системи, заміну вікон, побудову системи кондиціонування, внутрішнє перепланування, встановлення нових ліфтів.

У Головпоштамті працює близько 1000 працівників центрального апарату управління Укрпошти та працівники Київської міської дирекції Укрпошти.

"Незважаючи на те, що центральний офіс Укрпошти та Київська дирекція можуть змінити своє розташування, відділення 01001, Головпоштамт, залишиться на Хрещатику, 22 у будь-якому випадку. Натомість співробітники компанії, які зараз працюють у даній будівлі, переїдуть у сучасний офіс зі всіма зручностями", - наголошують у компанії.

Читайте також: Укрпошта залучить € 63 мільйони від ЄБРР на розвиток інфраструктури

Як повідомлялося, у лютому 2021 року Смілянський в інтерв'ю одному з українських видань розповів про можливий переїзд працівників, які працюють у будівлі на Хрещатику.

Про те, що Укрпошта планує продати свій центральний офіс у Києві по вул. Хрещатик, 22 стало відомо у червні минулого року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-