Рада завернула законопроєкт про підвищення держмит

Рада завернула законопроєкт про підвищення держмит

Укрінформ
Верховна Рада відправила на доопрацювання законопроєкт №3236-1 «Про внесення змін до статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» щодо приведення у відповідність розміру ставок на деякі нотаріальні дії».

Як передає кореспондент Укрінформу, за відповідне рішення проголосували 246 народних депутатів.

Законопроєктом пропонувалося збільшити у десятки разів мита за вчинення окремих нотаріальних дій. Зокрема, плату за посвідчення заповітів пропонувалося встановити у 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян(наразі 0,05 податкових мінімумів), засвідчення справжності підпису - до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (наразі 0,02 мінімуму).

Читайте також: У Києві затримали нотаріуса на хабарі в 1,2 мільйона

Як зазначається у пояснювальній записці, більшість ставок державного мита встановлена в частинах неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, який затверджений ще у 1995 році, і не враховують інфляційних процесів, які відбулися за цей період.

«Слід зазначити, що в деяких випадках витрати на здійснення окремих дій є більшими, ніж сума державного мита, яка справляється за їх вчинення», - наголошується у пояснювальній записці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-