Нацбанк вводить в обіг пам'ятну монету, присвячену Видубицькому монастирю

Нацбанк вводить в обіг пам'ятну монету, присвячену Видубицькому монастирю

Фото
Укрінформ
Національний банк з 16 квітня вводить в обіг срібну пам'ятну монету, присвячену Видубицькому Свято-Михайлівському монастирю, номіналом у 10 гривень та тиражем у 3000 штук.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

"Присвячена Видубицькому Свято-Михайлівському монастирю, заснованому сином князя Ярослава Всеволодом на південній околиці Києва – в урочищі Видубичі. За літописом, назва урочища походить від слова “видибати” – на цьому місці виплив дерев’яний ідол бога Перуна, якого було скинуто в Дніпро біля Старокиївської гори під час хрещення Київської Русі. Першим мурованим храмом на території монастиря була Михайлівська церква, зведена в останній чверті ХІ ст. На початку ХІІ ст. монастир стає одним із центрів літописання".

Читайте також: Нацбанк запускає електронний аукціон з продажу пам’ятних монет

"До володінь монастиря належали звіринецькі, либідські, наводницькі, осокорківські та інші землі з перевозами на Дніпрі та його притоці Либеді. Монастир брав активну участь у політичному житті Київської Русі. Саме тут, біля Михайлівської церкви, за традицією збиралося на рать воїнство. Сучасний ансамбль Видубицького монастиря, що є пам’яткою архітектури національного значення, сформувався з кінця XVII – початку XVIII ст., коли в монастирі з’являється кілька чудових споруд: один із найкращих шедеврів українського бароко – Георгіївський собор, трапезна з храмом Преображення Господнього, дзвіниця", - йдеться у повідомленні НБУ.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, над яким напис півколом Україна, у центрі на дзеркальному тлі зображено знакові будівлі архітектурного комплексу Видубицького монастиря в оточенні квітів, зазначено написи: 10/гривень/2020, Видубицький Свято-Михайлівський Монастир (півколом).

На реверсі монети зображено композицію: у центрі – сходи, що символізують давню історію монастиря, на першій сходинці яких напис – ХІ ст.; ліворуч – стилізовані іконографічні образи святих, праворуч від сходів – образ ченця, унизу відбиток печатки князя Всеволода, праворуч від неї – герб полковника М. Миклашевського, коштом якого побудовано Георгіївський собор (1696–1701).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-