Чумак вважає, що Укроборонпром потрібно ліквідувати

Чумак вважає, що Укроборонпром потрібно ліквідувати

Укрінформ
Заступник генерального прокурора України Віктор Чумак вважає, що ДК "Укроборонпром" потрібно ліквідувати.

Про це він заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Я ще коли був політиком, я казав, що Укроборонпром – це надбудова, яка не потрібна... Моя думка не змінилася. Я думаю, що ця надбудова не потрібна... Я думаю, що тут потрібно виходити на прямі контракти з Міноборони підприємств, давати можливості підприємствам бути певними підприємствами, які мають можливості бути спецекспортерами, напряму працювати з закордонними компаніями. І це все буде набагато прозоріше, зрозуміліше і відкритіше", - сказав Чумак.

Він також розповів, що на сьогодні за фактами зловживань в Укроборонпромі відкрито більше 500 кримінальних проваджень. У найближчі 2-3 місяці до суду має бути передано близько 10 з них.

"Відносно фактів, осіб, пов’язаних зі зловживанням в Укроборонпромі, на сьогодні мається більше 500 кримінальних проваджень... Я думаю, що найближчих 2-3 місяці з десяток піде (до суду кримінальних справ щодо зловживань в Укроборонпромі – ред.)", - підкреслив Чумак.

Читайте також: Рябошапка каже, що справа Гладковського скоро буде у суді

Він також зауважив, що частина справ по Укроборонпрому уже передана до суду. "Є декілька справ, наприклад, які вже передані до суду по деяких оборонних заводах щодо представників військової прийомки, які розкрадали під час військової прийомки, або приписували собі гроші, або розкрадали гроші більше ніж на 5 мільйонів гривень. Там є деякі справи, які зараз пішли. Ну, ця відома справа по керівнику, одного з заступників секретаря РНБО (Гладковському - ред.)", - розповів заступник генпрокурора.

Як повідомлялося, 17 жовтня минулого року НАБУ затримало колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського за підозрою в зловживанні службовим становищем (ч.2 ст. 364 КК України).

18 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура погодила підозру Гладковському у "зловживанні владою та службовим становищем» та "декларуванні недостовірної інформації".

19 жовтня Вищий антикорупційний суд України обрав Гладковському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів до 15 грудня та визначив йому заставу у розмірі 10 623 130 грн.

21 жовтня 2019 року Гладковський вийшов із СІЗО під заставу.

5 лютого 2020 року генеральний прокурор України Руслан Рябошапка заявив, що обвинувальний акт щодо Гладковського найближчим часом направлять до суду.

Читайте також: Чумак запевняє, що Офіс генпрокурора не отримує вказівок від Зеленського

Гладковського звільнив з посади першого заступника секретаря РНБО у березні 2019 року тодішній президент Петро Порошенко. Це сталося після того, як журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці.

За даними журналістів, безпосереднім учасником цих схем був син ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, а також сам Олег Гладковський і представники Укроборонпрому.

Олег Гладковський та його син відкидають звинувачення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-