Якщо раптом економічна криза: експерт розповів про наслідки для України

Якщо раптом економічна криза: експерт розповів про наслідки для України

Укрінформ
Україні необхідно розробити спеціальний план з подолання наслідків можливої ​​кризи світової економіки в наступному році.

Про це заявив директор економічних програм Українського інституту майбутнього (Ukrainian Institute for the Future, UIF) Анатолій Амелін на прес-конференції в Укрінформі.

«Криза в наступному році може бути, але її ймовірність не 100%. Незалежно від того, буде вона чи ні, ми маємо бути до неї готові і використовувати вже сьогодні ті інструменти, які нам доступні, і ці інструменти мають бути частиною державної політики. По суті нам необхідно створити антикризовий план і його реалізовувати. Це дасть змогу й українським громадянам почуватися комфортніше, й іноземним інвесторам, яких ми хочемо залучати, почувати себе у більш передбачуваній зоні», - наголосив Амелін.

В UIF вважають, що світова економічна криза може настати в найближчі роки, оскільки на даний момент з'являється дедалі більше передумов для цього. Наприклад: тривале зростання економіки США, зниження індексу ділової активності країн Азії та Європи, проблеми на азіатських ринках нерухомості, а також зростання світового ринку боргових зобов'язань.

У зв'язку з можливою загрозою рецесії світової економіки, експерти Інституту розробили модель розвитку української економіки в умовах кризи, виходячи з того, що вона настане в третьому кварталі 2020 року.

Згідно з розрахунками, можлива криза в 2020-2021 роках призведе до падіння українського експорту на 16%, зростання курсу долара до 30-35 грн/дол., падіння реального гривневого ВВП на 8-9%, зниження зарплати в доларовому еквіваленті на 20-30%, а також до звільнення півмільйона людей.

В Інституті наголошують, що українському уряду необхідно вжити ряд дій, які дадуть змогу уникнути такого розвитку подій у разі кризи, або ж сприятимуть розвитку української економіки, якщо криза не настане.

Експерти UIF пропонують п'ять напрямків, робота за якими дасть змогу українським громадянам і уряду «не відчути» наслідків кризи.

Читайте також: Світовий банк прогнозує у 2020 році зростання ВВП України на 3,7%

Так, український уряд уже сьогодні має вжити заходів, які стимулюватимуть приплив іноземних інвестицій у проекти з розвитку енергосектору, а також транспортної та цифрової інфраструктури. Крім того, необхідно стимулювати виробництво імпортозамінної продукції і зростання внутрішнього споживання.

Також уряд має розробити робочу експортну стратегію і зайнятися просуванням України в світі, шляхом участі в міжнародних виставках і відновлення роботи торговельних місій у різних країнах.

Експерти Інституту зазначили, що точно передбачити настання кризи світової економіки неможливо, але українська економіка має бути до цього готова.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-