Абромавичус скасував зміни до статуту Укрспецекспорту

Абромавичус скасував зміни до статуту Укрспецекспорту

Укрінформ
Укроборонпром скасував зміни до статуту компанії "Укрспецекспорт".

Відповідний наказ підписав генеральний директор державного концерну “Укроборонпром” Айварас Абромавичус, повідомляється на сайті концерну.

"Вказаним наказом затверджується нова редакція статуту державної компанії "Укрспецекспорт", що усуває всі ризики та визначає компанію юридичною особою публічного права. Керівництво концерну вважає, що попередня редакція статуту державної компанії “Укрспецекспорт” загрожувала цілісності системи управління Концерну, а тому мала бути змінена", йдеться у повідомленні.

Як наголошується, концерном за участю незалежних експертів та Міністерства юстиції була проведена юридична експертиза установчих документів компанії. Згідно з її висновком зміни до статуту державної компанії “Укрспецекспорт”, внесені 19 серпня 2019 року, наділяли її не притаманними їй повноваженнями щодо управління іншими спецекспортерами: компанії ставали залежними у кадрових, фінансових питаннях, стратегії роботи, реорганізації та ліквідації. Також суттєво зменшувалися важелі впливу концерну на діяльність Укрспецекспорту.

Читайте також: Данилюк розповів канадській делегації про реформу СБУ та Укроборонпрому

“Фактично, архітектори нового статуту найбільшого державного спецекспортера мали на меті зосередити в руках однієї особи – керівника Укрспецекспорту – контроль над найбільшим державним спецекспортером в країні”, – вважають у концерні.

Окрім того, зазначають в Укроборонпромі, попередня редакція статуту державної компанії “Укрспецекспорт” передбачала зміну виду юридичної особи публічного права на юридичну особу приватного права, що містило ризик виведення керівництва компанії з-під дії Закону України “Про запобігання корупції”. Правовий аналіз Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони також підтвердив правильність позиції концерну про ризики, приховані у новій редакції статуту Укрспецекспорту.

"Тепер усі ці зміни скасовані наказом нового керівництва концерну, як такі, що шкодять інтересам держави та “Укроборонпрому”, - наголосили в Укроборонпромі.

Повідомляється також, що наразі триває внутрішнє розслідування, розпочате з ініціативи генерального директора Укрооборонпрому Айвараса Абромавичуса. Воно має з’ясувати усі обставини, пов’язані з реєстрацією попередньої редакції статуту Укрспецекспорту.

Укрспецекспорт – це державне підприємство, регулювання, координацію та контроль за діяльністю якого, відповідно до законодавства, здійснює державний концерн “Укроборонпром”. Компанія є уповноваженим державою посередником у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності у сфері експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення, а також товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-