Суд скасував попередні рішення щодо неправомірності ліквідації банку

Суд скасував попередні рішення щодо неправомірності ліквідації банку "Союз"

Укрінформ
Верховний суд скасував рішення судів попередніх інстанцій щодо неправомірності ліквідації банку "Союз". 

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

"Верховний Суд України 04 червня частково задовольнив касаційну скаргу Національного банку на рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі №826/4275/16, якими було скасовано постанову Правління Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "Союз", - йдеться в повідомленні.

Так, на сьогодні наявні всі правові підстави для здійснення ліквідаційної процедури АТ "КБ "Союз", адже постанова Правління Національного банку України "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "Союз" і рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб "Про початок процедури ліквідації АТ"КБ "Союз" та делегування повноважень ліквідатора банку" є чинними.

Як відомо, Правлінням Національного банку України 15 березня 2016 було ухвалено постанову "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "Союз". Підставою для такого рішення був факт встановлення систематичного порушення банком законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансуванню тероризму.

Читайте також: Фонд гарантування продає стадіон "Чорноморець" в Одесі

Один з акціонерів банку в березні 2016 року звернувся в суд з позовом до Національного банку та Фонду гарантування вкладів, у якому просив визнати протиправною та скасувати постанову Правління НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "Союз" та рішення виконавчої дирекції ФГВФО про початок процедури ліквідації банку. Також позивач просив суд зобов’язати Національний банк України вчинити дії щодо відновлення функціонування банку.

Суди першої та апеляційної інстанцій ухвалили рішення на користь позивача. Не погодившись із зазначеними судовими рішеннями, Національний банк України звернувся до Верховного суду із касаційною скаргою, яку 4 червня 2019 року було частково задоволено, а саме: скасовано рішення судів попередніх інстанцій, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-