В Україні розпочинає функціонування система фінзвітності у форматі XBRL

В Україні розпочинає функціонування система фінзвітності у форматі XBRL

Укрінформ
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) інформує про початок функціонування системи фінансової звітності у форматі XBRL з 18 червня.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

“Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку інформує про початок функціонування Системи фінансової звітності (СФЗ) у форматі XBRL, запускаючи 18 червня 2019 року відповідний програмний комплекс та спеціалізований веб сайт, на якому буде розміщено базову інформацію для користувачів СФЗ”, - йдеться у повідомленні.

При цьому НКЦПФР вже повідомляє підприємства, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, про необхідність реєстрації в СФЗ та закликає суб’єктів звітування розпочати підготовку до розкриття інформації у новому форматі для уникнення можливих помилок після того, як формат XBRL стане обов’язковим.

Зазначається, що подання річної фінансової звітності у новому форматі стане обов'язковим, починаючи з 1 cічня 2020 року.

Наразі НКЦПФР накопичує необхідну для реєстрації суб’єктів звітування у СФЗ інформацію для запуску програмного забезпечення та наголошує на необхідності всім користувачам системи у термін до 7 червня 2019 року надати інформацію для створення облікових записів у вигляді електронного документа.

Читайте також: Держборг України зріс майже до $80 мільярдів

“Основними перевагами Системи фінансової звітності є можливість доступу усіх зацікавлених користувачів до уніфікованої, достовірної та якісної фінансової звітності, складеної за міжнародними стандартами. Український бізнес, зокрема, стане більш відкритим та зрозумілим потенційним інвесторам. Аналітики світових інвестиційних компаній, міжнародні експерти зможуть робити більш обґрунтовані та точні аналізи поточної ситуації й прогнози розвитку як окремих українських компаній, так і національної економіки загалом”, - прокоментував член НКЦПФР Олександр Панченко.

Як повідомлялось, XBRL (англ. eXtensible Business Reporting Language – «розширювана мова ділової звітності») – відкритий стандарт обміну бізнес-інформацією. У західних країнах він є загальновизнаним стандартом для подання фінансової звітності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-